Бізнес заявив про труднощі з бронюванням: довго підтверджується статус критичності
В Україні бізнес все частіше заявляє про труднощі з підтвердженням статусу критично важливих підприємств. Нагадаємо, це необхідна умова для бронювання працівників.
Відповідну заяву зробила Європейська бізнес асоціація (ЄБА).
ВІДЕО ДНЯ«Проблема набирає системного характеру. По суті, рішення щодо повторного підтвердження статусу критично важливого підприємства просто „зависає“ у відповідних органах», — йдеться у зверненні ЄБА.
Згідно з інформацією, станом на середину 2024 року у 86% опитаних компаній-членів Асоціації є співробітники, мобілізовані до ЗСУ. У половини, а саме у 52% компаній, частка мобілізованих складає до 10% від загальної кількості військовозобов’язаних. У 28% компаній цей показник становить 10-20%, а у 6% — 20-40%.
РекламаПриблизно у 46% компаній серед мобілізованих або добровольців є критично важливі для роботи спеціалісти, такі як керівники, інженери, IT-фахівці, водії, електрики, механіки, оператори виробничих ліній.
Реклама«Покращення умов бронювання співробітників — це запит № 1 від бізнесу на сьогодні, за результатами опитувань Асоціації. Компанії потерпають не тільки від нестачі кваліфікованих фахівців, а й від неможливості прогнозувати роботу», — зазначається в повідомленні.
ЄБА також підкреслила, що за відсутності економічного бронювання і з призупиненим бронюванням за статусом критичності, підприємства практично позбавлені можливості ефективно планувати кадрові ресурси.
Раніше повідомлялось, що цієї осені в Україні змінили підхід до мобілізації чоловіків віком від 50 до 60 років.