Тепер так діятимуть: уточнено інформацію про «закон про дрова»
Резонансний «закон про дрова» президент не підпише. Водночас населення не має жодних обмежень на заготівлю деревини для обігріву.
Після численних нарікань на так званий «закон про дрова» влада виступила із заявою. Безпосередньо прем’єр-міністр Денис Шмигаль підкреслив, що глава держави законопроєкт підписувати не буде.
ВІДЕО ДНЯВодночас люди у праві заготовляти такий об’єм дров, який їм потрібен для нормального проходження зими.
РекламаГлава уряду також підкреслив, що держава всіляко сприятиме населенню, які заготовляють дрова для опалення. Особливо це актуально для сільської місцевості, де дрова є або основним джерелом палива взимку або ж додатковим.
«Закон про дрова» — основне
Законопроєкт, який наробив чимало галасу, був направлений проти чорних лісорубів. Принаймні про це заявляли його автори.
РекламаАле на практиці виходило так, що значна частина населення могла отримати чималий штраф або ж навіть сісти до в’язниці. Весь нюанс був у тому, що при зберіганні значного об’єму дров мали бути відповідні документи, що засвідчували легальне їх походження. Йдеться про чеки, накладні, інші квитанції.
Особливо під удар потрапляли жителі сіл, особливо негазифікованих. Варто розуміти, що для проходження холодного періоду року, а це приблизно з жовтня по квітень (6-7 місяців), потрібно мати чималі запаси дров. Люди купують заздалегідь, адже їх ще потрібно порізати й поколоти. І ще мати на увазі, що частина дров мають бути сухими (часто їх купують наперед, щоб встигли висохнути до зими).
Ці та інші дрібні нюанси могли призвести до того, що «закон про дрова» міг підвести під кримінальну відповідальність значну кількість громадян.
РекламаРаніше про те, що Володимир Зеленський не буде підписувати відповідний законопроєкт заявив радник глави держави Дмитро Литвин.