Вже почали реєструвати: в Україні запровадили нововведення
В Україні запустили автоматичну реєстрацію права власності на нерухомість після завершення будівництва.
Тепер право власності реєструється автоматично після введення об’єкта в експлуатацію, без участі державного реєстратора.
ВІДЕО ДНЯНовий сервіс забезпечує обмін даними між Державним реєстром речових прав на нерухоме майно (ДРРП) та Єдиною державною електронною системою у сфері будівництва (ЄДЕССБ). Він передає інформацію про об’єкти завершеного будівництва, щодо яких у ДРРП вже зареєстровані спеціальні майнові права (СМП).
РекламаЙдеться про:
- подільні об’єкти незавершеного будівництва (наприклад, будинки);
- майбутні об’єкти нерухомості (квартири, паркомісця, інші приміщення);
- неподільні об’єкти незавершеного будівництва (садові, житлові, дачні будинки).
Функціонал дозволяє автоматично оновлювати технічні характеристики нерухомості, вносити зміни до реєстру, реєструвати право власності замість раніше зареєстрованого СМП, а також проводити інші реєстраційні дії. Це включає реєстрацію обтяжень, внесення даних про спільну власність та інші зміни на основі інформації, отриманої від ЄДЕССБ.
Перші реєстрації за цим механізмом вже відбулися. Впровадження автоматизації:
- розширює перелік адміністративних послуг, доступних в автоматичному режимі, що спрощує процеси, підвищує якість послуг і зменшує навантаження на державних реєстраторів;
- посилює захист прав власності, виключаючи ризик реєстрації на підставі підроблених документів.
Міністерство розвитку громад та територій України зазначає, що автоматизація державної реєстрації дозволяє фізичним та юридичним особам отримувати комплексну послугу в автоматичному режимі на всіх етапах — від початку будівництва до його завершення.
Раніше видання розповідало про ще одне нововведення в Україні, яке буде із січня 2025 року.