Яку допомогу можна отримати, щоб пройти опалювальний період
Українцям, які для опалення житла використовують виключно тверде паливо, законодавством передбачено житлову субсидію та пільгу для придбання твердого і пічного побутового палива.
Окрім цього, такі особи можуть отримати субсидію чи пільгу на оплату комунальних послуг, зокрема електроенергії, водопостачання, вивезення сміття тощо, — пояснює Пенсійний фонд України.
ВІДЕО ДНЯПраво на субсидію для придбання твердого палива мають сім’ї, чиї доходи недостатні для самостійної оплати опалення.
Пільга на тверде паливо надається окремим категоріям громадян, зокрема ветеранам війни, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, багатодітним сім’ям та іншим.
РекламаСубсидія чи пільга на придбання твердого і пічного побутового палива призначається за зверненням заявника один раз на рік.
РекламаДля отримання субсидії необхідно подати заяву та декларацію, а для пільги — заяву і, за потреби, довідку про пічне опалення у житловому приміщенні.
Також, домогосподарства, які отримали субсидію чи пільгу на тверде паливо, вже другий рік поспіль мають право на додаткову допомогу. Ця підтримка надається раз на опалювальний період і фінансується міжнародними партнерами або державним бюджетом.
Розмір додаткової допомоги визначається індивідуально залежно від розміру нарахованої субсидії чи пільги.
РекламаЯкщо у 2024 році домогосподарству вже призначено пільгу або субсидію на тверде паливо, додаткову допомогу нарахують автоматично на основі даних Пенсійного фонду України.
Громадяни, які ще не зверталися за субсидією чи пільгою у 2024 році, але потребують підтримки, можуть подати заяву до Пенсійного фонду України до кінця року. Після призначення субсидії або пільги додаткова допомога буде надана автоматично.
Раніше споживачів запевнили, що змінювати тарифи на газ, теплопостачання й електроенергію найближчими місяцями не будуть.