Україна приєднається до Єдиної зони платежів у євро: що це означає
Україна приєднається до Єдиної зони платежів у євро (SEPA). Це не передбачає запровадження євро як національної валюти, а стосується виключно банківських операцій.
Участь у SEPA сприятиме поглибленню євроінтеграції та потенційно зменшить комісії за грошові перекази між Україною та країнами Європейського Союзу.
ВІДЕО ДНЯГолова Національного банку України Андрій Пишний зазначив, що Україна демонструє прогрес у процесі скринінгу національного законодавства та приєднання до Єдиної зони платежів у євро.
Реклама«Бачимо цілковиту підтримку з боку Європейської комісії щодо успішного проходження усіх етапів», — додав він.
SEPA (Single Euro Payments Area) — єдина зона, в якій повністю ліквідовано відмінності між внутрішніми та міжнародними платежами в євро. Перші пов’язані з SEPA зміни набули чинності у січні 2008 року.
РекламаПередбачається, що входження до зони SEPA дозволить Україні активізувати євроінтеграцію. Серед іншого це може знизити вартість грошових переказів між Україною та країнами ЄС, спростить вхід українського бізнесу на ринки Євросоюзу, а також дозволить фінансовим компаніям зменшити кількість технічних рішень для роботи на європейських ринках.
Нагадаємо, 5 банків нараховуватимуть виплати по-новому.