Стосується всіх, кому попадуться такі долари: які гроші заберуть і повідомлять поліцію
Українці звикли зберігати вдома долари, якщо говорити про довгострокові заощадження. Водночас для людей озвучили попередження про підозрілі банкноти.
Чимало людей, якщо є така змога, намагаються тримати заощадження в доларах чи євро. Тобто, йдуть у банк чи обмінник для конвертації гривень у валюту. Коли обмін здійснюється у банку, то тут все офіційно і фінустанова перевіряє справжність банкнот.
ВІДЕО ДНЯВодночас у підозрілих обмінниках або ж при купівлі доларів, так би мовити, з рук, є вірогідність отримати фальшивку. Можна уявити ситуацію, коли людина обміняла гривні на валюту, певний час гроші в неї пролежали вдома. І далі виникла необхідність знову конвертувати долари в гривні.
РекламаКоли в момент обміну фінансова установа виявить підробку, то вона гроші не поміняє. Окрім того, банк забере їх та відправить на експертизу. Далі повідомлять поліцію і вже правоохоронці з’ясовуватимуть, чи це людина отримала фальшивку, тобто стала жертвою шахраїв, чи мають місце інші моменти.
Тому стосується всіх, кому попадуться такі підозрілі банкноти, варто їх перевіряти на справжність. Першочергову перевірку можна провести самому, а от достеменно про справжність грошей скажуть лише у банку.
РекламаЯк перевірити справжність доларів
- Спочатку тактильно перевірте папір банкноти, адже поверхня валюти має характерну структуру. На дотик гроші ніби рельєфні та не надто м’які.
- Обов’язково звертайте увагу на водяні знаки, які чітко видно, коли направити банкноти на джерело світла. А ще має просвічуватись дубляж обличчя зображуваного портрета.
- У справжні долари «вшита» захисна стрічка. Вона завжди розташована вертикально і на ній міститься дрібний текст.
- Справжність банкнот ще можна визначити за мікротекстом, який розкиданий по грошах. Хоча розмір букв малий, але він завжди чіткий.
- Далі справжність доларів можна визначити під ультрафіолетом. Саме під дією цього світла на грошах можна помітити спеціальні смужки (вони мають різний колір на різних номіналах).
Це далеко не весь список дій, які варто провести задля виявлення підробки, але основний. У будь-якому разі не варто приймати при обміні банкноти, які викликають сумнів у справжності.
Раніше видання розповідало інформацію для українців, які долари та євро не будуть міняти, а відправлять на інкасо.