Законопроєкт уже подали: в Україні хочуть збільшити розмір допомоги по безробіттю

Народні обранці подали законопроєкт, який передбачає продовження терміну надання грошової допомоги по безробіттю та збільшення розміру виплат.
Документ також передбачає, що правлінню Фонду соціального страхування відновлять повноваження на випадок безробіття щодо погодження та схвалення його бюджету. Адже під час війни повноваження передали Уряду, а у видатках Фонду утворився дисбаланс.
ВІДЕО ДНЯАвтори законопроєкту наголошують на тому, що чимала частина коштів Фонду була спрямована на компенсації роботодавцям, гранти, інші програми. А на допомогу по безробіттю виділяли незначну частку ресурсів.
РекламаНардепи переконані, що відновлення роботи правління Фонду збалансує видатки і посилить захист безробітних українців, який наразі офіційно є понад 90 тисяч.
Головні зміни, які хочуть запровадити
Насамперед українцям варто знати, що новий законопроєкт передбачає зміну умов надання грошової допомоги безробітним. Терміни виплат допомоги хочуть збільшити вдвічі — з 90 до 180 діб. А для громадян передпенсійного віку — до 360 діб.
Також мають намір підвищити максимальний розмір допомоги по безробіттю — до 150% мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня відповідного року. На думку слуг народу, це допоможе встановити справедливіший розмір виплат для тих осіб, які робили більші страхові внески.
Але чи запровадять в Україні ці зміни у найближчі місяці, чи пропозиція так і залишиться лише ідеєю, яку не підтримають, — поки невідомо.
Нагадаємо, ПриватБанк звернувся до своїх клієнтів із важливою інформацією.