Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 327 800+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 17 300+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 14 100+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 12 900+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2100+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Економіка
  • Зв’язок на телефоні переключать на нову технологію: з 14 липня після 00:00 вводять зміни

Зв’язок на телефоні переключать на нову технологію: з 14 липня після 00:00 вводять зміни

Київстар відключить 3G у 4 областях
Фото: Depositphotos

Швидший мобільний інтернет та кращої якості зв’язок обіцяє мобільний оператор Київстар після 14 липня. У чотирьох областях відбудеться вимкнення старої технології 3G та перехід на нову – 4G.

Планова модернізація мережі Київстар триває. 14 липня після 00:00 оператор почне перерозподіляти вивільнені частоти після відключення 3G на користь четвертого покоління зв’язку. Зв’язок стане кращим для жителів багатьох районів у чотирьох областях.

ВІДЕО ДНЯ

Для власників нових смартфонів нічого спеціально робити не потрібно, адже їхні пристрої вже підтримують 4G. Водночас тим українцям, які користуються старими телефонами, необхідно внести кілька змін у налаштуваннях, щоб мати можливість користуватись швидшим мобільним інтернетом.

Реклама

Крім того, необхідно перевірити роботу SIM-картки, чи підтримує вона стандарт 4G.

Де запрацює 4G від Київстар

У новому списку, який надала пресслужба мобільного оператора, вказані райони та окремі громади у чотирьох областях. Перехід на 4G поступово відбуватиметься з 14 липня 2026 року після 00:00 у таких місцях.

Тернопільська область:

  • Чортків,
  • Почаїв,
  • Тернопільський район,
  • Збараж,
  • Чортківський район,
  • Бережани,
  • Кременець,
  • Велика Березовиця,
  • Теребовля,
  • Кременецький район.

Сумська область:

  • Тростянець,
  • Роменський район,
  • Глухів,
  • Охтирський район,
  • Кролевець,
  • Сумський район,
  • Ромни,
  • Шосткинський район,
  • Охтирка,
  • Конотопський район.

Дніпропетровська область:

  • Покров,
  • Павлоградський район,
  • Зеленодольськ,
  • Нікополь,
  • Синельникове,
  • Дніпровський район,
  • Марганець,
  • Синельниківський район,
  • Павлоград,
  • Нікопольський район.

Чернівецька область:

  • Чернівецький район.

Що означає перехід на 4G для абонентів

Для абонентів на практиці відбудеться кілька змін. Оскільки 4G забезпечує кращу швидкість мобільного інтернету, то українці зможуть завантажувати сайти, дивитись відео та користуватись різними онлайн-сервісами набагато швидше.

Саме з’єднання стане стабільнішим, адже четверте покоління зв’язку так побудоване, що здатне витримати більше навантаження. Особливо це помітно у містах і районах з великою кількістю абонентів.

Які налаштування потрібно внести для стабільної роботи

Варто наперед подбати про налаштування у смартфоні, щоб після 14 липня користуватись 4G. У смартфоні потрібно увімкнути 4G або LTE. Саме ці позначення засвідчують, що пріоритетним стандартом є саме 4 покоління зв’язку.

Після відключення 3G, якщо не увімкнути вказане налаштування, на деяких телефонах можливий автовибір мережі 2G. В цьому випадку інтернет стане значно повільнішим.

Але звичайний голосовий зв’язок та SMS будуть працювати у будь-якому разі. Зміни насамперед стосуються мобільного інтернету.

Також потрібно перевірити, чи підтримує SIM-картка 4G. Якщо ні, то її безкоштовно замінять у магазині Київстар.

Нагадаємо, перехід на четверте покоління зв’язку відбудеться ще у 4 областях. Інтернет-видання PMG.ua вже публікувало перелік населених пунктів, де відключать 3G і перейдуть на новий стандарт.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно