У Мукачеві не будуть користуватися газом?
Ці енергоощадні технології розробила японська корпорація «Міцубісі Електрік», яка була створена у другій половині ХІХ століття і пройшла шлях розвитку електричної та електронної галузей від звичайного простого вентилятора до теплового насоса.
ВІДЕО ДНЯТепловий насос – це екологічно чиста система опалення, гарячого водопостачання та кондиціонування, яка переносить тепло із навколишнього середовища в будинок. Він працює від електромережі, а для обігріву використовує тепло, зібране з повітр’я, води, землі. Принцип його дії доволі простий і схожий на роботу холодильника, тільки навпаки. В земляному контурі циркулює незамерзаюча рідина, яка приймає тепло землі й передає його холодагенту у випаровувачі. Холодагент випаровується, а компресор стискує його пару. При цьому температура холодагента підвищується. Потім пара надходить у конденсатор, де віддає своє тепло для обігріву приміщень і підігріву води, після чого холодагент переходить у випаровувач і все починається спочатку.
Теплові насоси були винайдені ще у 30-х роках минулого століття, а пік їхньої популярності припав на 70-і роки під час великої світової енергетичної кризи. Відтоді їхня популярність зростає у геометричній прогресії.
РекламаУ чому ж переваги теплових насосів? Вони значно більше віддають, ніж споживають. За кожну спожиту кіловат-годину можна отримати 3–5 кіловат-годин теплової енергії. Вони також екологічні, бо не спалюють нічого, а відповідно й не викидають у атмосферу продуктів згоряння. Великою перевагою є також те, що влітку вони працюють як кондиціонери.
Підігріти воду тепловим насосом можна до 50–65 градусів.
РекламаЩо стосується недоліків, то слід відзначити високу вартість обладнання та його встановлення, однак це так здається тільки на перший погляд. Окупність теплового насоса становить 5–8 років, та якщо врахувати нинішню вартість газу, то ще менше.
Минулого четверга у мукачівському готелі «Зірка» відбулася презентація теплових насосів, на яку запросили начальників управлінь міських господарств Ужгорода та Мукачева, приватних підприємців, рестораторів та власників готелів. Усі присутні впевнилися в тому, що за цим японським ноу-хау майбутнє, адже воно є альтернативою дорогому російському газу.
Віталій Пумпинець