Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 305 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 10 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 14 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 16 200+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 1500+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

У ПАТ "Закарпатгаз" пояснили, куди йдуть кошти за дорогий газ

У період з 1 травня по 1 жовтня, для всіх побутових споживачів газу НКРЕКП встановлено єдину базову ціну на природний газ у розмірі 7,188 грн. за1 куб. м. Пропонуємо вам ознайомитись з тим, яку частку з цих грошей отримає ПАТ "Закарпатгаз" та як працює механізм розподілу коштів, сплачених споживачами.

ВІДЕО ДНЯ

Задля того, щоб розвіяти міф про надприбутки, які отримують облгази ми продемонстрували алгоритм розподілу коштів, отриманих від наших споживачів, - зазначили у прес-службі ПАТ "Закарпатгаз". 

Кошти, які надходять за сплачений газ розподіляються за схемою, перебаченою державним регулятором: з кожних 7,188 грн, сплачених побутовими споживачами Закарпатської області за використаний куб. м газу, кошти розподіляються таким чином:

Реклама

- власник газу НАК "Нафтогаз України" отримує 5.03 грн від усієї суми;

- на сплату податків і зборів йде 1,4 грн від суми;

Реклама

- ПАТ "Укртрансгаз" та інші компанії за послуги з транспортування газу магістральними газопроводами отримують 0,02 грн;

- ПАТ "Закарпатгаз" за послуги з транспортування і постачання газу розподільними мережами 0,74 грн. від суми;

Сплачені кошти надходять на рахунки зі спеціальним режимом використання, які відкриті ПАТ "Закарпатгаз" у державному банку (на сьогодні це Закарпатське обласне управління АТ "Ощадбанк").

Реклама

Отже, зі сплачених споживачем коштів за 1 куб. м газу ми отримаємо всього 0,74 грн.

«Більша частина коштів, які поступають ПАТ "Закарпатгаз" як плата за послуги транспортування і постачання, витрачаються на виробничу діяльність. Зокрема, ці кошти йдуть на фінансування роботи аварійно-диспетчерських служб, технічних служб, які щоденно контролюють роботу газових мереж, газорегуюючого обладнання та інших споруд на них, проведення планового технічного обслуговування, тощо. Також частина тарифної виручки направляється на інвестиції та оплату праці. Фінансуються реконструкція і модернізація газових мереж, встановлення безкоштовних лічильників газу для побутових споживачів. За рахунок цих коштів цьогоріч ми плануємо безкоштовно встановити споживачам 1,9 тисяч лічильників, - зазначає заступник голови правління з фінансово-економічних питань Наталія Дорохіна – окрім того, після стрімкого підвищення ціни на газ багатьох споживачів цікавить відповідь на питання – хто отримує ці кошти, та на що вони витрачаються. Ми вважаємо що наші клієнти повинні знати структуру ціни на газ і чітко уявляти кому і за що вони сплачують кошти»

Варто відзначити, що понад 1,4 тисячі кваліфікованих фахівців компанії щодня забезпечують безперебійну та безаварійну роботу 5,6 тис. км розподільних газопроводів. Нашими клієнтами є 269 тисяч сімей та 6,6 тисяч промислових і комунально-побутових підприємств Закарпатської області. Як результат – стає дедалі важче й важче у рамках встановлених тарифів та з огляду на економічну ситуацію сьогодення, в умовах стрімкого здорожчання матеріалів і послуг втримувати газотранспортну систему у належному стані.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно