На Закарпатті державі відшкодовано 5,3 млн грн податкових збитків
Протягом десяти місяців поточного року по кримінальних провадженнях оперативних підрозділів податкової міліції відшкодовано збитків на загальну суму – 5 млн 342 тис. грн.
ВІДЕО ДНЯЗагалом з початку року за матеріалами працівників оперативного управління Головного управління ДФС у Закарпатській області в Єдиному реєстрі досудових розслідувань обліковано 41 кримінальне правопорушення. В основному, а це 19 проваджень, фіксувалось ухилення від сплати податків, крім того викрито 10 фактів незаконного виготовлення, зберігання, збуту або транспортування з метою збуту підакцизних товарів, 5 фактів – привласнення, розтрати майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем та інші, – повідомляє відділ комунікацій ГУ ДФС України в Закарпатській області.
У сфері державних закупівель за ініціативою оперативних підрозділів проведено 5 документальних перевірок. Економічний ефект від проведення надходження до бюджету 2 млн 551 тис. грн.
РекламаЩо стосується тютюнових виробів, спирту, лікеро-горілчаних виробів, транспортних засобів, паливо-мастильних матеріалів то з незаконного обігу вилучено таких товарно-матеріальних цінностей підакцизної групи на загальну суму 20 млн 822 тис. грн. Також припинено діяльність 4 підпільних цехів з нелегального виробництва алкогольної продукції.
Варто зазначити, що ВРУ підтримала зміни до Кримінального процесуального кодексу, які врегульовують питання підслідності органів, що здійснюють контроль над дотриманням податкового законодавства. Окрім того, врегульовано ще одне важливе питання, а саме працівники ДФС мають змогу розслідувати злочини, пов’язані з підробкою документів службовими особами. Ці зміни дають змогу розслідувати такі правопорушення у повному обсязі.
РекламаПідтримавши поправки до КПК, депутати також надали слідчим підрозділам податкової міліції право на комплексне розслідування проваджень, відкритих за фактами нелегального обігу підакцизних товарів. Адже до цього часу якщо податківці, наприклад, виявляли нелегальну партію алкогольних або тютюнових виробів, на яких були підроблені марки акцизного податку, то частину матеріалів (а саме щодо їх використання з метою продажу цих виробів чи збуту самих марок) передавали до органів внутрішніх справ. Відтепер в рамках проведення досудового розслідування відслідковувати повне коло осіб, причетних до кожного етапу виготовлення й реалізації нелегальної продукції, зокрема з’ясовувати, звідки взялися фальшиві акцизні марки.
Нові повноваження дадуть змогу ДФС ефективніше протидіяти злочинам у сфері податкового законодавства.