У Берегові говорили про спеціальний економічний статус та виборність очільників області та районів

Економіка  18 лютого 2016 року, 15:29 Михайло Шелемба 1452 ФОТО

У м. Берегово з ініціативи громадської організації «Закарпатський край» 18 лютого відбувся круглий стіл, у якому брали участь науковці, підприємці, українські та іноземні експерти з різних сфер економіки і суспільного життя, представники органів місцевого самоврядування, громадськості та засобів масової інформації. Учасники круглого столу зазначали, що в останні роки своєрідним об’єднуючим фактором для всіх сіл, селищ, міст і районів є різке зниження життєвого рівня їхніх жителів, який дуже часто характеризують відверті злидні. У більшості населених пунктів краю наростають кризові явища у всіх без винятку секторах економіки.

Учасники круглого столу з Берегівщини – сільські голови з сіл Дийда і Чома Іштван Вінце та Світлана Ковач, керівник районної Спілки фермерів і приватних землевласників Марія Ковач переконані в тому, що для реалізації великих потенційних можливостей для інтенсивного економічного розвитку району і Закарпаття наявних у місцевої влади повноважень недостатньо.

На переконання приватного підприємця з м. Берегово Вадима Зеленецького, експерта Михайла Бабидорича та фермера Іштвана Дерцені, головною умовою подолання сучасної соціально-економічної кризи є надання Закарпатській області спеціального економічного статусу.

На думку учасників круглого столу – експерта Дмитра Попа та приватного підприємця, громадянина Угорщини Віктора Масаловича, принциповим є питання персональної відповідальності перших керівників районів і області безпосередньо перед населенням краю за соціально-економічний стан. Вони повинні повністю відповідати за свої дії перед виборцями, тож і обиратися не інакше як шляхом прямого голосування усіх закарпатців.

Керівник громадської організації «Закарпатський край» Василь Кузьо зауважив: краян турбують також і соціально-політичні питання. Прикладом цього є дискусія щодо створення у місцях компактного проживання національних меншин окремих територіально-адміністративних утворень зі спеціальними економічними повноваженнями або ж виборчих округів. Додав, що така практика повністю відповідає міжнародним документам, які ратифікувала Україна.

У багатонаціональному, толерантному Закарпатті частина суспільства підтримує можливість таких утворень, зокрема, і окремого угорського виборчого округу. Втім, деякі учасники дискусії висловили застереження щодо цього. Василь Кузьо вважає, що для вирішення цього питання важливі порозуміння, дотримання міжнародних стандартів, які гарантують широкі права національним меншинам і корінним народам. Було б дуже доцільним прийняття Верховною Радою у відповідності з Конституцією держави Закон України «Про статус корінних народів».

Круглий стіл затвердив конкретні рекомендації Верховній Раді України, місцевим органам державної влади та органам місцевого самоврядування Закарпатської області, контролюючим та антикорупційним органам.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0