Економіка   • 19 березня 2018 року, 11:32490

Суд стягнув на користь Мукачівської міськради понад 40 тисяч гривень

Мукачівським міськрайонним судом Закарпатської області задоволено цивільний позов про відшкодування Мукачівській міській раді шкоди, завданої використанням земельної ділянки без правовстановлюючих документів.

Відповідач по справі використовував земельну ділянку, загальною площею 1066 квадратних метрів, без оформлення документів, що посвідчують право власності чи право користування земельною ділянкою. Разом із тим, упродовж 2014-2017 років відповідачем не сплачувались плата за землю та орендна плата, що призвело до втрат бюджету в розмірі 43 905 грн. 60 коп., – повідомляє юридичний відділ Мукачівського міськвиконкому.

Читайте також:  У міськраді розповіли, за які кошти ремонтуватимуть медзаклади Мукачева

Відповідно до ст.125 Земельного кодексу України право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав. Згідно ст. 1166 Цивільного кодексу України майнова шкода завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

"Суд дійшов до висновку неправомірності дій відповідача та прийняв рішення стягнути з останнього на користь Мукачівської міської ради збитки, завдані внаслідок незаконного користування земельною ділянкою без правовстановлюючих документів, у розмірі 43 905 грн. 60 коп.", – йдеться в повідомленні.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів