Лічильник почав «накручувати» зайві кіловати: як це виправити

Якщо у споживача виникли сумніви щодо коректної роботи приладу обліку електроенергії, існує чітка процедура для проведення експертизи. Розповідаємо, як правильно діяти в такій ситуації.
Фахівці Закарпаттяобленерго розповіли, коли варто звертатися для перевірки лічильника. Підозри щодо несправності електролічильника можуть виникнути у разі раптового зростання показань без збільшення споживання, нестабільної роботи приладу, механічних пошкоджень корпусу або ж сумнівів у точності вимірювань.
ВІДЕО ДНЯПорядок звернення для експертизи
Крок 1: Подача заяви. Споживач повинен звернутися з письмовою заявою до філії обленерго за місцем проживання. У заяві необхідно зазначити прохання про зняття приладу обліку для проведення експертизи метрологічних характеристик.
Крок 2: Демонтаж лічильника. Після отримання заяви працівник філії:
- зніме електролічильник,
- опломбує його у прозорий безшовний поліетиленовий рукав,
- доставить прилад до філії для подальшої експертизи,
- встановить на місце знятого лічильника інший прилад обліку.
Крок 3: Проведення експертизи. Після оплати споживачем вартості робіт представник ПрАТ «Закарпаттяобленерго» протягом 20 днів узгодить з клієнтом дату проведення метрологічної експертизи компетентними службами.
Відшкодування витрат
Важливо знати, що у разі підтвердження експертизою неправильної роботи приладу обліку енергопостачальник зобов’язаний відшкодувати споживачу всі витрати, пов’язані з проведенням експертизи.
Процедура перевірки електролічильника є стандартизованою та захищає права споживачів. Енергетики зазначили, що не варто зволікати зі зверненням, якщо є обґрунтовані сумніви щодо коректної роботи приладу обліку електроенергії.
РекламаЧи зросте тариф на електроенергію восени
Чинний тариф у 4,32 грн за кВт-год діятиме точно до 31 жовтня 2025 року. Надалі уряд має оголосити, чи буде підвищення вартості електроенергії для побутових споживачів. Наразі жодних заяв на цю тему не було.