В Україні спостерігається обвал цін на "євробляхи": авто продають за "копійки"

Економіка  4 лютого 2019 року, 12:39 2050

В Україні впали ціни на вживані авто на єврономерах. Великі сайти з продажу автомобілів заповнені пропозиціями іномарок за 600-800 доларів. Річ у тому, що власники не хочуть або не можуть розмитнювати “залізних коней” на кордоні, тому продають їх фактично за ціною металобрухту. У чому причина, за скільки можна купити “євробляху” і які ризики.

Якщо автомобілю більше 15 років, його вигідніше продати за мінімальну ціну, аніж розмитнити. На ринку дуже багато пропозицій.

Ще в листопаді 2018 року Верховна Рада прийняла резонансні закони щодо розмитнення “євроблях”. Незважаючи на численні акції, уже через декілька днів після прийняття законів більшість активістів розійшлися по домівках, а “Авто Євро Сила” взагалі пішла в політику.

У перші тижні буму на митницях не спостерігалося. Власники євроавто не поспішали легалізувати свої транспортні засоби. Основна хвиля на кордоні пішла лише наприкінці грудня.

За даними заступника міністра фінансів Сергія Верланова, на середину січня 2019 року держава отримала в бюджет 2 мільярди гривень. Розмитнили більше 30 тисяч із понад півмільйона авто.

Пільговий період (коли платити штраф не потрібно, а акциз менший наполовину) діятиме лише до кінця лютого. Логічно, що всі автовласники пройти розмитнення не встигнуть. Саме тому частина із них вирішила виставити авто на продаж. За ціною значно меншою, ніж їхня реальна вартість.

Наприклад, Volkswagen Polo 1999 року із незрозумілим пробігом “120 км” виставили на продаж лише за 800 доларів або на обмін. Це фактично ціна “просунутої” пральної машини. Судячи з опублікованих фото, авто в нормальному стані.

Читайте також:  Як "позбутися" авто на єврономерах, яке дорого розмитнити, і "відбити" хоч якісь гроші

Ймовірно, одна з причин продажу “євробляхи” – висока вартість розмитнення. У пільговий період, згідно калькулятору, вартість реєстрації становитиме приблизно 2 тисячі доларів.

Ще один варіант – Volkswagen Passat 1997 року. Пробіг автомобіля – 330 тисяч кілометрів, стан, судячи з фото, – гарний. Власник пропонує авто за 1200 доларів. Згідно з калькулятором розмитнення, під час реєстрації заплатити доведеться трохи більше 2 тисяч доларів.

Продають і менш уживані автомобілі. Наприклад, NISSAN Almera 2001 року із пробігом 300 тисяч кілометрів віддають усього за 800 доларів, або обміняють на авто з українською реєстрацією.

Щоправда, в цій історії є багато ризиків. Крім очевидних – віку і технічного стану, автомобілі перебувають на єврореєстрації. Відповідно, розмитнення доведеться оплачувати зі своєї кишені вже новому власнику і везти авто на митницю.

Тобто, купуючи авто на єврономерах, новий власник бере “кота в мішку”. Якщо його зупинить поліція, то він буде змушений оплатити як реєстрацію авто, так і штраф. У такому випадку авто безпечне, лише якщо його використати на запчастини.

Джерело: ММР
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0