Нацбанк випустив колекційну монету із зображенням замку Паланок

Економіка  14 лютого 2019 року, 12:14 1011 ФОТО

Її буде випущено в номіналах 5 гривень з нейзильберу та 10 – зі срібла. Тираж складе 40 тисяч та 3 тисячі відповідно.

Попереднє замовлення вже відкрито, – йдеться в повідомленні Мукачівської міської ради.

Присвячена давній історичній та військово-архітектурній пам’ятці, одній із найоригінальніших фортифікаційних споруд пізнього середньовіччя Центральної Європи. Замок споруджений на південному заході сучасного Мукачева на горі вулканічного походження на висоті 188 м над рівнем моря і на 68 м вище центральної частини міста. Упродовж століть він надійно захищав мешканців міста від ворогів. Тут перетиналися торговельні та військові стратегічні шляхи, що йшли з Півдня на Північ, із Заходу на Схід, для охорони яких і було закладено замок. За час свого існування твердиня не один раз перебудовувалася та вдосконалювалася.

Читайте також:  Найвідоміші замки Закарпаття – неймовірної краси та чималої історичної цінності німі свідки історії

На аверсі монети розміщено стилізоване зображення внутрішнього двору замку; угорі на тлі цегли вхідної брами – малий Державний Герб України, під яким напис УКРАЇНА; унизу: на тлі бруківки – номінал 10, на дзеркальному тлі написи: ГРИВЕНЬ та рік карбування монети 2019.

На реверсі монети розміщено: угорі Замок Паланок, унизу – стилізоване відображення у воді старого замку (зображення зі стародавніх гравюр), у центрі – стилізоване зображення колодязя, в який кинули стародавню монету, від котрої розходяться круги води; ліворуч та праворуч написи: ЗАМОК ПАЛАНОК; по колу – кам’яна кладка, розділена ланцюгами.

Раніше повідомлялось, що телеканал "1+1" відзняв неймовірної краси відеоролик про мукачівський замок "Паланок".

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0