Економіка   • 1 березня 2019 року, 14:513022

Почався масовий перерахунок пенсій: хто і скільки отримає

В Україні 1 березня почався масовий перерахунок пенсій: хто і скільки отримає

В Україні з п’ятниці, 1 березня, почався перерахунок пенсій. Така індексація відбуватиметься вперше. 8,1 млн пенсіонерів отримають в середньому надбавку у 255 грн. Зазначається, що кожну пенсію підвищуватимуть індивідуально. Мінімальна надбавка становить 100 грн, а українці з високими виплатами можуть отримати надбавку у 1000 і більше грн. При перерахунку розмір пенсії за формулою підвищать на 17%.

Читайте також:  Які зміни чекають на закарпатців із 1 березня: пояснення

Щоправда, близько 1,9 млн українців на заслуженому відпочинку і зараз отримують пенсію, вищу за розрахунковий розмір. Це ті, хто не заробив і на мінімальну виплату, але за законом їхню пенсію дотягують до розміру прожиткового мінімуму. Підвищення таких українців не зачепить. Замість цього їм роздадуть по 2,4 тис. грн. Гроші даватимуть двома рівними траншами у березні і квітні.

Варто зазначити, що таку одноразову допомогу в Кабміні пов’язали не з виборами, а з тим, що у березні зібрали основну суму від розмитнення "євроблях". Спочатку всі зібрані на розмитнення таких авто кошти обіцяли передати до Пенсійного фонду. Так і зробили. І замість того, щоб частково компенсувати величезний дефіцит фонду, розділили їх між найбіднішими пенсіонерами.

Джерело: Обозреватель
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів