Сезон змій: які отруйні плазуни водяться в Україні та як уберегтися

Чим може бути небезпечний укус змії, що робити у такій ситуації та які саме плазуни вважаються отруйними на території країни.
Змія — справжня фобія багатьох людей. Вони лякають громадян своєю швидкістю та непередбачуваністю. Особливо страшними є плазуни гігантських розмірів, які, на щастя, не водяться в Україні. Проте і на території держави є отруйні змії, яких треба розрізняти.
ВІДЕО ДНЯВже скоро настане літо, а це означає, що більшість змій уже прокинулися із зимової сплячки та вийшли на полювання. Ще наші предки зауважували, що змія не кусає просто так, зазвичай вона боїться або захищає свою територію. Тому людям краще уникати небажаної зустрічі на природі.
РекламаЯкі є отруйні змії в Україні
Насправді в Україні немає багато отруйних плазунів, а якщо точніше, то найбільш небезпечною вважається гадюка. Саме степова гадюка — найбільш отруйна змія в Україні. Вона переважно водиться у степах і лісостепах на півдні та сході України. Її рідко де можна зустріти, вона занесена до Червоної книги. Розрізняють гадюку за коричневим чи бурим кольором шкіри. Її тіло вкрите смужками із зиґзаґів на спині, черево — світло-сіре. Отрута змії використовується також у медицині.

Гадюка звичайна — найбільш поширений вид, який можна зустріти по всій території країни. У Карпатах така змія також живе. Вона також має зиґзаґи на спині, а колір її тіла — камуфляжний. Якщо вас вкусить така змія, то треба негайно звернутися до лікарні, адже отрута небезпечна.

Гадюка Нікольського — підвид гадюки звичайної, відрізняється більшим розміром та темно-чорним забарвленням. Мешкає переважно у лісах та біля водойм. Проте не всюди в Україні її можна зустріти — водиться на Одещині, Вінниччині, Кіровоградщині, Дніпропетровщині, Полтавщині, Донеччині, Харківщині, Сумщині, Луганщині, Чернігівщині. Також має специфічну форму тіла, а її розмір може перевищувати 80 см.
Реклама
Гадюка носата — ще одна отруйна змія, яка зустрічається тільки в дельті Дунаю. Її можна легко розрізнити за виростом на кінчику носа.Може бути розміром до 70 см, колір тіла від білого до мідно-червоного з чорними ромбами на спинці. Смертельних випадків від її укусу в Україні не було зафіксовано.

Неотруйна, але агресивна змія — полоз. Він водиться у степах, його розмір може сягати 2,5 м. Тіло полоза тонке, він любить згортатися калачиком, а потім нападати на людину. Має гострі зуби, тому укус болючий, але не отруйний.
Як захиститися від укусу змії
Перш за все, треба пам’ятати, що змія майже ніколи не вкусить просто так. Вона реагує таким чином на стрес — ви можете випадково наступити на неї чи іншим чином завдати їй шкоди. Якщо вас укусила змія, то спочатку треба зрозуміти, чи вона отруйна. Зазвичай отруйні плазуни мають чорне, сіре, буре, світло-коричневе або світло-жовте забарвлення. Їхні очі — вертикальні, а голова має трикутну форму з виступаючими в боки скроневими частинами.
При виході на природу беріть із собою таблетки від алергії. На випадок, якщо вас чи когось із близьких вкусить змія, треба обробити рану антисептиком, підняти руку чи ногу вгору та мінімізувати рухи. Далі випийте протиалергічну таблетку та зверніться до медустанови.
Зав’язувати рану не потрібно, так само як і висмоктувати отруту. Краще не витрачати час і негайно звернутися за кваліфікованою допомогою.
РекламаРаніше видання публікувало інформацію, як захиститися від кліщів і що робити у разі укусу.