Закарпаття – найбільший в Україні експортер товарів у ЄС

Економіка  7 травня 2019 року, 11:50 907

Закарпатська область – єдина в Україні, де майже 100% експорту припадає на країни Європейського Союзу. Вже третій рік поспіль регіон очолює рейтинг найбільших експортерів товарів на європейський ринок. У 2018 році на ЄС припадало 95,5% закордонних поставок області.

За даними інфографіки проекту Представництва ЄС про перспективи та переваги Зони вільної торгівлі U open EU, у порівнянні з 2017 роком, цей показник зріс на 2,4%. Найбільшу питому вагу в експорті товарів із Закарпаття до Європейського Союзу має товарна група «машини, обладнання, механізми та електротехнічне обладнання». За даними Головного управління статистики Закарпатської області, найбільшими європейськими імпортерами товарів із Закарпаття є Угорщина – 56,1%, Німеччина – 7,9% та Словаччина – 6,2% від загального обсягу експорту.

Читайте також:  Порівняння цін в Україні, Чехії та Словаччині

Нагадаємо, Глибока та всеосяжна зона вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом діє з 2016 року. Це сприяє розвитку вітчизняної торгівлі з європейськими країнами, адже за три останніх роки товарообіг між Україною та ЄС збільшився на €12,2 млрд. Усі регіони держави стали учасниками торговельних відносин з Європейським Союзом, але відсоткове значення експорту областей різниться. Найбільші експортні показники мають Закарпатська (95,5%), Волинська (79,3%) та Львівська (78,6%) області.

Які області України експортують товари в ЄС

А найменше продають в ЄС Харківщина (23,6%), Миколаївщина (22,2%) та Кіровоградщина (22,2%). Основними товарними групами в структурі українського експорту на ринок Європейського Союзу є машини, обладнання та механізми; деревина та вироби з неї; недорогоцінні метали; продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості та продукти рослинного походження.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0