При реконструкції парку в Мукачеві зникли мільйони гривень?

Економіка  24 червня 2019 року, 22:02 2162 ВІДЕО

Грошей багато не буває. Як би добросовісно платники податків Мукачева не наповнювали казну – їх все одно мало. Чому? Все просто. В Мукачеві монопольно розбазарюють народні гроші на чолі з господарем «Єдиного Центру» Віктором Балогою.

Це, звісно, лише припущення. Але наступні факти підтвердили фахові закарпатські будівельники. А які факти у своє виправдання надасть мерія? «М-Студіо» чекає і обов’язково проінформує громадськість. Тож – приклад перший. Як на реконструкції парку, точніше, невеликого скверу заробити мільйон-два? Ми нічого не стверджуємо, однак наступна інформація спонукає замислитись. Принаймні, ретельно порахувати.

На вулиці Духновича в Мукачеві вже тривалий час іде реконструкція парку. Минулого року в жовтні тут розпочали ремонтні роботи по облагородженню території. До цього часу, окрім вже виконаних робіт, тут має з’явитись ще низка оновлень. У тендерній документації вказано, зокрема, викорчовування дерев, вимощення парковки для автомобілів, встановлення лавочок і озеленення території.

Та якихось прискорень робіт, аби вкластися в терміни, на території парку не помітно. Більше того, окрім покинутих матеріалів та сміття, які свідчать про те, що роботи припинилися досить давно, тут більше нічого нема. Договір про встановлення термінів здачі в експлуатацію явно буде з порушенням. Тож у таких випадках на фірму мали б чекати штрафи.

Чому не вклалися в терміни, та припинили роботу, нам телефоном розповіла Марина Зігор, директор товариства з обмеженою відповідальністю «КМЗ». Озвучила і суму, яку вже встигли освоїти. Станом на червень це майже 4 мільйони гривень: на плитку, лавки, стовпи, урни, яких немає.

Фінансовий аналітик Іван Білащинець, провівши незалежне оцінювання з вузькопрофільними спеціалістами, переконаний, що зроблена робота коштує значно дешевше, та й сума, представлена громадськості, завищена вдвічі.

Нагадаємо, що сума, яку запланували на реконструкцію – 5 мільйонів 193 тисячі гривень. Наразі там, крім поки не викладеної плитки, і то – не гранітної, відомих марок – нема нічого. Куди поділись, так би мовити, решта коштів – можливо, хтось завбачливо заощадив близько 2 мільйонів? Поки невідомо. Але цілком імовірно, що коштів, передбачених попередньо – не вистачить. Нагадаємо, мова – про більш як 5 мільйонів гривень платників податків Мукачева, а це – народні гроші.

Коли вже після коригування, будуть продовжені роботи, поки невідомо. У першому проекті здача об’єкта в експлуатацію була запланована на 30 червня. Відеозйомку на об’єкті в «М-Студіо» проводили на початку червня. Пройшло три тижні, і 21 червня в парку на Духновича нічого не змінилося. Зустріли там чоловіка, який працює у готельному комплексі поблизу: той на камеру говорити не схотів, та каже, що бригаду, яка тут працювала раніше, вже давно не бачив.

Читайте також:  У Мукачеві триває реконструкція палацу культури і мистецтв

Нагадаємо, згідно з укладеними угодами, як зазначають в управлінні міського господарства, договір було заключено з підрядною організацією ТзОВ «КМЗ» на виконання робіт на загальну суму 5 млн. 193 тис. гривень.

Підрядник має облаштувати покриття тротуарною плиткою на пішохідних доріжках та тротуарах площею 3 200 метрів квадратних, влаштувати асфальтобетонне покриття на проїздах; влаштувати стоянки на автомобілі, встановити 16 лавочок та стільки ж урн та 42 паркових світильників. Наразі використано 4 мільйони 200 тисяч гривень. Чи відповідають ці розрахунки дійсності – судити вам. Насправді ж ми бачимо, до завершення робіт ще дуже далеко.

Телекомпанія «М-студіо» подала запит до міського голови, в якому просить надати інформацію щодо термінів реконструкції, угоди, що була заключна з підрядником, повідомити про терміни виконання та суму, яку підрядники освоїли станом на 1 червня 2019 року.

Чиновники міста просять ще 20 днів на збір інформації, «оскільки запит стосується надання великого обсягу інформації, потребує пошуку серед значної кількості даних та документів, міськвиконком продовжує строк розгляду до 20 робочих днів». Враховуючи кількість вихідних, цілком імовірно, що відповідь ми отримаємо через місяць. Нагадаємо міській владі: ми готові всю інформацію, що стосується запитів «М-студіо» отримати в електронному вигляді та розібратися з нею, аби працівникам міськвиконкому не доводилось витрачати час та зусилля. Редакція «М-студіо» сподівається, що приховувати від громади міста владі нема що. Невже так складно надати копії документів у сучасному цифровому світі? Питання очевидне. Чи, може, щось потрібно ретельно приховати? Аби не звітувати, на що ідуть народні гроші?

Тож чи насправді все так прозоро у реконструкції парку – питання відкрите. Чи може молода команда приймати такі рішення без, так би мовити, батьківської направляючої руки? Хто живе в Мукачеві – відповідь знає. Ну і звісно… грошей багато не буває.

Мукачівці знають: зловживанням над використанням грошей у місті Мукачево особисто займається та контролює Віктор Балога. І як би мер не ставився до цих зловживань, видно, що зробити нічого не може. А кошти потрібні, щоб провести по всіх округах своїх, надійних людей, які дозволять йому обкрадати не тільки мукачівців, а і всіх закарпатців. Час покаже, чи підтримають таку афер мукачівці та закарпатці – такий лист прийшов на адресу нашого каналу, тож і ділимось з вами.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0