Легалізація євроблях майже зупинилась

Економіка  28 червня 2019 року, 11:33 Остап Новицький 1272

Після надання водіям авто з іноземною реєстрацією додаткових 90 днів «нештрафування» темпи розмитнення не зросли.

А чи підтвердить це статистика? До «першого» дня введення санкцій проти «євроблях» (це мало відбутись 24 травня 2019 року) митне оформлення проводилось для близько 13 тисяч легкових авто щомісяця, причому більшість легковиків були «свіжопригнаними», а не «легалізованими».

А от ще раніше, до 22 лютого, а це останній день дії зниженого наполовину акцизу, швидкість розмитнення сягала 10 000 авто на добу! І майже всі ці машини були саме «євробляхами».

Зараз, як повідомив в.о. голови ДФС Олександр Власов агенції «Інтерфакс», щодня в середньому митницями оформлюється 7 авто (не тисяч, штук!) за день. У травні цей показник сягав до 100 авто в день, у квітні – 60…80, в березні – близько 30.

Читайте також:  У Зеленського розповіли свої плани щодо "євроблях" та розмитнення

Якщо підбити підсумка за ці місяці, то отримаємо число у 6 тисяч «легалізованих» авто з єврономерами, що раніше перебували на території України. Це менше, ніж розмитнювалось за один день, поки діяли пільги на акциз.

Як зазначає аналітик, числа підтверджують прогнози, зроблені в день продовження строку «нештрафування»: що хто міг та хотів – уже отримав українські номерні знаки на свою колишню «євробляху». І що перенесення терміну введення санкцій лиш частково понизило соціальну напругу перед виборами, але не здійснило помітного впливу на авторинок та автопарк.

Джерело: Авто Ріа
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0