Закарпатців закликають вирішити, за якою ціною вони хочуть купувати газ – фіксованою чи щомісячною

Економіка  24 грудня 2019 року, 12:42 4814

В Україні ще на тиждень, до 30 грудня, подовжили термін, коли населення може відмовитися від гарантованої ціни на газ і натомість платити за ринковими цінами. Про це повідомила НАК "Нафтогаз України".

"Споживачі, які хочуть відмовитися від гарантованої квартальної ціни, можуть звернутися до своїх регіональних збутових компаній. Вони запропонують алгоритм виходу з програми, який буде зручний клієнту. Центри обслуговування клієнтів працюватимуть до 28 грудня, а в особистих кабінетах, незважаючи на святкові та вихідні дні, опція відмови буде доступна до 30 грудня", – зазначили в "Нафтогазі".

Loading...

Читайте також:  У "Нафтогазі" оприлюднили важливе повідомлення, яке стосується багатьох українців

Нагадаємо, від 1 січня 2020 року для споживачів, які мають право на придбання газу на пільгових умовах (ПСО), будуть діяти дві цінові пропозиції на газ від "Нафтогазу": квартальна та щомісячна. Квартальна оптова ціна, що зафіксована на рівні 5500 грн за тисячу кубометрів (без урахування ПДВ, транспортних витрат і націнки газзбутів), буде діяти автоматично для всіх захищених споживачів до кінця опалювального сезону.

Щомісячна оптова ціна для таких споживачів у січні 2020 року складе 5500 грн за тисячу кубометрів (без урахування ПДВ, націнки газзбутів та витрат на транспортування газу магістральними і розподільними трубопроводами). Щомісячна ціна у наступних місяцях опалювального сезону може бути і вищою від гарантованої ціни, і нижчою.

Читайте також:  Українці заплатять за газ за новими тарифами: скільки доведеться платити

До 30 грудня споживачі мають вирішити, за якою ціною будуть купувати газ впродовж опалювального сезону: фіксованою на весь квартал або щомісячною, яка буде коливатися відповідно до зовнішніх факторів. Для тих споживачів, які відмовляться від гарантованої квартальної ціни, повернутися назад до програми після 30 грудня можливості не буде.

Від 1 січня 2020 року Україна переходить на ринкові ціни на газ. Відповідно і для промисловості, і для населення вона має бути однаковою. А це означає, що для населення вона суттєво зросте. І щоб це сталося не настільки різко, уряд запровадив гарантовану фіксовану вартість газу.

Джерело: ТСН.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 2
Артем 25.12.2019, 01:52
Нафтогаз, та уся це ся верховна світа збирається узаконити мародерство? На якій підставі вони прийняли таке рішення? Як може бути однаковою ціна на газ для промислових підприємств, та для населення? Це вже є повна дискримінація населення, та громадського порядку! Придумують купу причин, щоб підняти ціни, змусити громадське суспільство сплачувати досить сумлінні тарифи, несправедливі розцінки, приховуючи при цьому повний перелік трансферу грошей сплачених громадянами України, та їхне подальше використання. А усе розраховано на то, що люди боятся або просто не хочуть змінити своє життя на краще. На жаль мало хто розуміє, що для того щоб змінити своє життя в кращому напрямку, іноді треба чімось пожертвувати, або просто відпустити і забути. Разом - ми є велика сила! Підтримаєм один одного! Поважатимем один одного.
Хм.. 24.12.2019, 16:49
Це таке придумали в Нафтогазі, як кіт у мішку. Не знаєш, на що підписуєшся!