Українці зможуть самостійно обирати, у якому банку отримувати зарплату

Економіка  11 лютого 2020 року, 08:22 444

Національний банк України планує ухвалити постанову, яка передбачає використання номерів банківських рахунків за міжнародним стандартом (IBAN) під час формування відомості на зарахування зарплати.

Про це повідомляють у пресслужбі НБУ.

“Національний банк України має намір оптимізувати порядок переказу коштів роботодавцем на виплату заробітної плати працівникам. Це пов’язано із запровадженням в Україні міжнародного номера банківського рахунку”, – ідеться в повідомленні.

Loading...

Читайте також:  Мінімальна зарплата 2020 та скільки отримують держслужбовці і вчителі

Що зміниться:

  • клієнт банку (роботодавець) отримав змогу формувати відомість на зарахування заробітної плати працівникам підприємства (організації, установи) із зазначенням номера рахунку працівника за стандартом IBAN, у тому числі на рахунок, який працівник самостійно відкрив у банку за власним вибором.

Для чого це необхідно:

  • це дасть можливість працюючим громадянам реалізувати право самостійно відкривати рахунок у будь-якому банку для отримання заробітної плати або винагороди за виконану роботу.

“Громадянин, а не роботодавець, має сам обирати банк, що обслуговуватиме його рахунок. Таке право передбачене законодавством про оплату праці, і ми хочемо, щоб це право дійсно реалізовувалося. Адже це стимулюватиме банки до конкуренції, сприятиме підвищенню рівня обслуговування клієнтів та розширення спектру банківських послуг”, – зауважив заступник Голови Національного банку Сергій Холод.

Наразі проєкт відповідної постанови НБУ перебуває на етапі розгляду, а ухвалити його мають після 10 березня.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0