З послабленням карантину гривня зміцнилася: з чим це пов’язано і доки буде дешевшати долар

Економіка  20 травня 2020 року, 13:34 801

Кілька останніх днів Національний банк України укріплює курс національної валюти. Нині – це вже 26,51 грн.

Це прогнозоване чи ситуативне укріплення і як далі буде поводитись гривня – розповідаємо.

З послабленням карантину національна валюта почала укріплюватись. Фахівці пояснюють це тим, що найскладніший етап світової економічної кризи минув ще в березні. Зараз у країні період, коли економіка максимально розвантажена.

Loading...

Читайте також:  У Нацбанку порахували, скільки грошей перерахували заробітчани з початку року

"Що стосується державного и приватного сектору, то там жодних виплат (квітень, травень, червень) немає і даний період є стабільним. Спостерігається профіцит валюти на ринку", – пояснив економіст Григорій Кукуруза.

Тож у нацвалюти є всі шанси укріпитись ще. Утім, зміниться ситуація наприкінці літа. Саме тоді гривня може почати слабшати. "Саме на серпень приходиться і пік виплат державного боргу. Ми маємо виплатити два мільярди за облігаціями, гарантованими США. Очевидно, що і пік виплат корпоративному боргу. Жовтень, листопад вони стабільні та грудень аналогічно – це пік виплат за боргами і рекордні закупки імпорту", – каже економіст.

Фактором ризику може стати друга хвиля світового карантину. "Але це не прогнозоване явище. Те, що ми бачимо, трішки насторожує – якесь відновлення карантинних обмежень в Китаї. Далі слідкуємо за Китаєм: справитись, чи буде друга хвиля, чи ні", – наголосив фахівець.

Утім, і на цей випадок Національний банк України має декілька тузів у рукаві. НБУ може згладжувати ситуацію за рахунок золотовалютних резервів. Останніми днями Нацбанк зміг поповнити резервну скарбницю. "За квітень було викуплено 790 мільйонів, за травень ще майже 500 – лише за половину травня", – каже  економіст Григорій Кукуруза.

Тож прогноз такий: до липня гривня може зміцнішати навіть до 25,5 грн, а від вересня до грудня може втратити свої позиції і опуститись до 28 грн за один долар.

Джерело: ТСН
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0