Одним платитимуть багато, інші працюватимуть "за їжу": що говорять фахівці про зарплати у 2021 році

Економіка  26 серпня 2020 року, 12:29 1117

В Україні за оцінками експертів зарплати в 2021-му збільшаться приблизно на 12%. При цьому зростання буде нерівномірним.

Рости попит і зарплати найактивніше будуть у:

  • антикризових маркетологів;
  • піарників;
  • програмістів;
  • СММщиків;
  • кур’єрів.
Loading...

Читайте також:  Із 1 вересня в Україні зросте мінімальна зарплата

Директор з персоналу Jooble Оксана Огнєвая більш стримана у своїх оцінках. Вона вважає, що ринок розділиться на дві групи співробітників. "У загальній динаміці я б не ризикнула прогнозувати зростання зарплат. Швидше, ринок розділить працівників на дві контрастні категорії: високооплачуваних фахівців і тих, хто готовий працювати "за їжу ". В яку категорію потрапить кожен з нас – вирішувати виключно нам і це залежить від особистої витривалості і бажання розвиватися", – пояснює Огнєвая .

HR-експерт Олександр Білоус пояснив: зростання зарплат передбачено і в консенсус-прогнозі Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства, однак також потрібно врахувати і розмір інфляції."Тут потрібно звернути увагу на два моменти. Перший – зростання середньої зарплати не говорить про те, що пропорційне зростання буде і в вашому сегменті. Потрібно враховувати, що розмір і динаміка зарплат залежать і від міста, і від сфери роботи. Другий момент – яка буде інфляція. Якщо зарплати виростуть на 8%, а ціни – на 12%, ми тільки збідніємо", – пояснює Білоус.

Аналітик Єгор Комов додає: найбільше проблем буде в транспортній, туристичній сферах. При цьому в усьому світі спостерігається зниження ділової активності, що негативно вплине практично на весь бізнес.

Джерело: Обозреватель
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0