Депутат запропонував на рік відкласти підвищення мінімальної зарплати

Економіка  15 жовтня 2020 року, 08:13 1816

Підвищення мінімальної заробітної плати в Україні до рівня в 6500 гривень можуть відкласти до грудня наступного року. З подібною ініціативою виступає голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, нардеп від “Слуги народу” Данило Гетманцев.

Гетманцев пояснює, що переглядати розмір виплат потрібно, але зробити це одномоментно неможливо.

Читайте також:  Анонсованих доплат за вересень медики так і не отримали

"Тому ми переглядаємо ці стандарти поступово. До речі, до нашого рішення про підвищення мінімалки до 5 тисяч гривень, третина працівників була за межею абсолютної бідності. Тобто, вони заробляли менше, ніж їм необхідно було для фізичного виживання. Щомісяця Мінсоцполітики перераховує фактичний прожитковий мінімум. У липні було 5050 гривень, а ми підняли до 5 тисяч гривень. Інакше кажучи, ми не підняли мінімалку до цього рівня, але наблизилися. Наступного року повинні перейти цю мінімальну межу. Підвищення буде на 9,3%", – пояснив депутат.

За його словами, підвищення зарплати може призвести до тінізації економіки – людей почнуть переводити на 0,5 ставки.

"Тому мені здається, що оптимальною сумою для підвищення зарплати є 6 тисяч гривень, а не 6,5 тисячі. Тобто, я б зупинився на 6 тисячах гривень", – заявив він.

На уточнююче запитання про те, що бюджет-2021 передбачає підвищення мінімалки до 6,5 тисяч, Гетманцев сказав:

"Так. Але я б відклав це підвищення до 1 грудня 2021 року. Тоді, мені здається, що ми б нормально пройшли цей рік. Адже це буде менше впливати і на інфляцію, і на податковий тиск на бізнес".

Джерело: Фінанси.юа
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 2
до Івана 15.10.2020, 12:10
Ти наівний, ко з депутатів жиє на одну зарплату? Покажи В кожного своі теми, доступ дро бюджетного корита і кожного з них мож саджати зразу за невідповідність доходів своім статкам, бо дурять помалу наівний і ніщий електорат.
Іван 15.10.2020, 11:47
А депутат, що призупинити мінімалку горить бажанням, не бажає привести зарплату депутатів усіх рівнів до неї? Чи тільки й сплять і сняться сни , яким чином собі зарплату ще підняти до хмар, не бояться вдавитись?