Курс долара в Україні опуститься нижче від важливої позначки

Економіка  14 січня 2021 року, 08:16 6056

В Україні курс долара знизиться, опустившись нижче за знакову позначку. Про це йдеться в даних статистики НБУ і в обмінниках. Варто зазначити, що НБУ фіксує усереднену вартість долара з огляду на дані щодо всіх здійснених на ринку угод.

Довідковий курс характеризує ситуацію на валютному ринку, однак населення купувати долари за такою ціною не може.

Є кілька причин:

  • скоротилися обсяги імпорту, попит зменшився;
  • українці стали менше купувати долари;
  • іноземці стали активніше купувати українські державні цінні папери (ОВДП).

Зазначимо, що видання Reuters спрогнозувало, що курс долара в Україні за перші три місяці 2021-го знизиться до 27,6 грн/$, подолавши психологічну позначку в 28 грн/$. "Українська гривня, ймовірно, зміцниться в першій половині 2021 року завдяки притоку іноземної валюти від експорту й відновленню інтересу іноземних портфельних інвесторів до українських облігацій", – ідеться в щомісячному опитуванні Reuters.

Читайте також:  Долар побив місячний рекорд вартості: новий курс валют

Окрім того, є позитивні очікування від співпраці з МВФ. У грудні 2020-го Україна ухвалила антикорупційний закон, щоб підвищити свої шанси на отримання додаткових кредитів від Міжнародного валютного фонду в межах угоди на 5 мільярдів доларів.

Зауважимо, що в Україні до 17 січня курс долара може знизитися на 20 копійок і досягти позначки в 28,2 грн/$. Аналітик Roboforex Андрій Гойлов розповів: "Наступного тижня щодо курсу долара США проти гривні очікую подальшої корекції до рівня 28,20".

Джерело: Обозреватель
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0