В Україні поширюють фальшиві гроші, які важко розпізнати

Економіка  16 лютого 2021 року, 10:04 10886

У 2021 році українські банки зафіксували багато якісно підроблених банкнот номіналом 500 грн. Їх фактично неможливо було розпізнати без спеціального обладнання. Про це повідомила виконавча директорка Незалежної асоціації банків України Олена Коробкова.

Загалом "популярні" наразі 500 гривень зразка 2006 року і 100 гривень зразка 2005 року. Їхня кількість становила близько 65% і 15% від загальної кількості вилучених з обігу підробок відповідно.

"Зазвичай якість підроблених банкнот значно гірша, ніж справжніх, – каже Олена Коробкова. – Але іноді розпізнати фальшивку буває досить складно. Підроблені банкноти зазвичай відрізняються за кольором від оригіналу, також там немає водяних знаків, оптико-змінних фарб, захисних стрічок і рельєфних зображень. Також варто звернути увагу на те, що справжня купюра рельєфна. Фарба наноситься на неї опуклим шаром, легко визначається на дотик".

Читайте також:  За деякі монети готові заплатити десятки тисяч гривень: як виглядають копійки

Щоб зменшити ризик отримати фальшивку, Олена Коробкова радить:

  • вивчити розділ сайту НБУ, присвячений готівковим гривням і елементам захисту від підробок;
  • за можливості переходити на безготівковий розрахунок;
  • якщо, незважаючи на всі спроби, виявиться, що десь вам дали фальшивку, негайно звертайтеся в поліцію.

За словами Коробкової, в Україні рівень підробки банкнот національної валюти залишається стабільно низьким. Наприклад, за 2019 на 1 млн шт. справжніх банкнот гривні припадало близько 2,9 шт. підроблених банкнот, в 2018 році – 2,5 шт. Для порівняння, в країнах Євросоюзу, за даними офіційного сайту Європейського центрального банку, в 2018 році цей показник становив приблизно 27 шт. підроблених банкнот євро.

"Загалом система захисту національної валюти перебуває на високому рівні й цілком відповідає системам захисту провідних валют світу", – підкреслила Олена Коробкова.

Джерело: Обозреватель
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 1
Михайло 16.02.2021, 15:19
Колекціоную унікальні монети. Маю бажання викупити частину. Якщо маєте такі копійки, то телефонуйте на вайбер – 099 668 1695 – Михайло. Або присилайте фото монет у вайбері. Чекатиму