Кабмін позбавив права на субсидію сімей заробітчан та безробітних

Економіка  10 травня 2021 року, 09:16 35613

Кабінет міністрів суттєво обмежив коло домогосподарств, які зможуть претендувати на отримання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг.

Відповідні зміни передбачені постановою Кабміну №420 від 14 квітня, яка оприлюднена на офіційному урядовому порталі та застосовується з 1 травня.

Згідно з документом, з травня 2021 року призначення житлової субсидії здійснюється тільки після подання нової заяви і декларації про доходи та витрати.

При цьому істотно розширено перелік випадків, коли житлова субсидія не призначається.

Читайте також:  Заробітки, купівля автомобіля та часті походи в обмінник: за що позбавлять субсидії у 2021 році

Зокрема, субсидію не зможуть отримати домогосподарства, якщо хтось із їх складу має транспортний засіб, з року випуску якого пройшло менше п’яти років (крім мопеда і причепа), або володіє двома транспортними засобами, з року випуску яких пройшло менше 15 років.

Субсидію також не призначать, якщо в складі домогосподарства або в складі сім’ї члена домогосподарства є особи, які досягли 18-річного віку, у яких відсутні офіційні доходи, або середньомісячний сукупний дохід менше розміру мінімальної заробітної плати (за винятком випадків, якщо такі члени сім’ї вчилися на денній формі навчання або зареєстровані в службі зайнятості як безробітні, перебували в місцях позбавлення волі, або отримували будь-які державні допомоги або соцдопомогу, включаючи допомогу по частковому безробіттю на період карантину).

Крім того, на отримання субсидії не зможуть претендувати домогосподарства, члени яких перебували за кордоном сукупно понад 60 днів (крім навчання, службових відряджень, лікування або догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, що підтверджується відповідними документами).

Також право на субсидію втрачають домогосподарства, якщо будь-який з його членів протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням допомоги здійснив покупку на суму понад 50 тис. грн, в тому числі валюти, цінних паперів, віртуальних активів, будівельних матеріалів.

Читайте також:  Вже у 2022 році частина українців може залишитись без пенсій: кого торкнеться реформа

Судсідія також не призначається, якщо будь-який зі складу домогосподарства має у власності більше ніж одне житлове приміщення (квартиру, будинок), крім житла, розташованого на тимчасово окупованій території, або має депозит, що перевищує 25-кратний розмір прожиткового мінімума.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 2
Іра 11.05.2021, 09:03
А може краще петлю людям на шию накиньте і міцно затягніть? Олігархи кляті з депутатами за крадені державні гроші привласнили найбільші державні фірми, установи, обікрали людей, а простому народу ніде заробити на хліб і ліки, то ще й узаконують непідвладні розуму обмеження! А як жити людям, де заробити? Як жити пенсіонерам? Коли вже насититесь людськими слізьми?
Володимир 10.05.2021, 22:15
А людо які получать дві пенсії українську та закордонну????