Електроенергія подорожчає до 3 гривень: прогнози експертів

Економіка  18 травня 2021 року, 13:49 24326

Тариф на електроенергію в Україні значно зросте. Ціна на електроенергію з початку нового опалювального сезону в Україні може вирости до 3 гривень за кіловат-годину.

Такий прогноз озвучив експерт з енергетичних питань Геннадій Рябцев. "Скоріш за все, ціна електроенергії буде в діапазоні 2.60 – 2.90 в опалювальному сезоні. Але що буде далі, буде залежати від двох чинників", – зауважив він.

"Перше – чи буде швидко забезпечено синхронізацію енергетичної системи України з системою континентальної Європи, чи досить швидко ми зможемо дістатися достатньо дешевої електроенергії. Друге – чи зможе Україна побудувати 2 гігават високоманеврових і 2 гігават установленої потужності акумулюючих станцій, без яких буде важко забезпечити балансування енергетичної системи України впродовж найближчих років", – пояснив експерт.

Читайте також:  Ціна газу для населення у травні зросла

За його словами, якщо ці умови будуть виконані, тариф на електроенергію може зупинитися "на рівні 3-4 гривень за кіловат-годину без урахування вартості її розподілу, інфляційних, девальваційних чинників". Якщо ні, верхньої межі тарифу на електрику не буде.

Як пояснив Рябцев, наразі уряд опинився в непростій ситуації щодо вирішення питання тарифів на електрику.

"Ми зараз перебуваємо в дуже цікавій ситуації, коли не скасувати обов’язки, покладені на державні підприємства "Енергоатом" та "Укргідроенерго", неможливо, тому що це може призвести до їхнього банкрутства, але скасувати їх також дуже важко, оскільки це обов’язково призведе до підняття кінцевих цін для домогосподарств, щонайменше, вдвічі", – сказав він.

"Кабінет міністрів вагається, як змінити, адже він не хоче, щоб тарифи для домогосподарств були підняті одразу в декілька разів. Це може спричинити і кризу неплатежів, і негативне ставлення до чинного уряду. Що саме вирішить уряд, поки що невідомо", – додав експерт.

Ціна на електроенергію зросте

Проте, зауважимо, що рішення про підвищення вартості набуде чинності не раніше, аніж 1 червня. Тому в платіжках за травень українці матимуть поточний тариф на електрику.

Останнім часом в Україні дедалі частіше говорять про нові тарифи. Дорожчає і тариф на газ, і ціна на електрику. Люди ж бідкаються, що не знають, звідки брати гроші на комуналку.

Джерело: Обозреватель
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 8
Степан 21.05.2021, 07:32
Гнати зегандона треба. Як яника
Костянтин 20.05.2021, 19:01
Тікати і хай собі що хочуть те і роблять
Костянтин 20.05.2021, 19:00
Треба тікати як нацдалі
Парампарампам 19.05.2021, 08:19
Кінець епохи бідності. Вибрали ЗЕдебіла, клоуна, та тепер мучтеся, лохи. І не нийте. Всім же було так весело перед виборами. Стадіон так стадіон, і т.д.і т.п.
Олігарх 19.05.2021, 08:16
Європу уже перегнали по цінах.
Меркель 19.05.2021, 07:35
Бидло
до останньоі 18.05.2021, 20:26
А ім то пофіг, вони за себе переживають і ваші 9 тисяч ім раз сходити в ресторан, уви.
Клара 18.05.2021, 15:31
Вони там у ВР зовсім подуріли?? Звідки гроші на такі тарифи брати? Зарплата 9 тисяч, а 5 лиш за газ і світло дати треба. І як самотній жінці жити на 4 тисячі в місяць?