В Україні задумали зрівняти зарплати: яку ідею запропонували в Мінекономіки

Економіка  24 травня 2021 року, 09:02 2295

В Україні планують значно зменшити диспропорції в оплаті праці звичайних працівників і ТОП-менеджменту підприємств, а також зрівняти зарплати чоловіків і жінок. Для цього Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства ініційована розробка проєкту Закону "Про рівну винагороду за рівноцінну працю".

Про це інформують у Федерації профспілок.

Читайте також:  Робота за кордоном: українських заробітчан чекають на сезонні роботи у Польщі

Повідомляється, що 19 травня у форматі zoom-конференції відбувся круглий стіл за участю представників сторін соціального діалогу, науково-дослідних установ, а також міжнародних організацій, під час якого було акцентовано на проблемах нерівності у сфері оплати праці.

Зокрема, учасники круглого столу погодилися, що законодавчого врегулювання потребують такі моменти:

  • недостатній рівень мінімальної заробітної плати;
  • занижений розмір посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС та низька заробітна плата в галузях бюджетної сфери, де переважну частину зайнятих становлять жінки;
  • значні диспропорції в оплаті праці працівників і ТОП-менеджменту підприємств.

З боку Федерації профспілок були презентовані пропозиції до концепції проєкту Закону "Про рівну винагороду за рівноцінну працю". Його розробка буде здійснюватися:

  • відповідно до зобов’язань України у зв’язку з ратифікацією Конвенції Міжнародної організації праці № 100 "Про рівну винагороду чоловіків і жінок за працю рівної цінності", приєднанням України до Міжнародної коаліції за рівну оплату праці (EPIC);
  • на виконання п. 4 Плану заходів щодо реалізації зобов’язань Уряду, взятих у межах міжнародної ініціативи "Партнерство Біарріц" з утвердження гендерної рівності.

За результатами круглого столу досягнуто домовленостей, що найближчим часом Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства надасть учасникам заходу свої напрацювання щодо концепції законопроєкту для ознайомлення і подальшої спільної роботи над проєктом.

Джерело: Обозреватель
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0