Деяким заробітчанам даватимуть код-ідентифікатор, щоб перевірити, чи заплатили вони податки

Економіка  30 травня 2021 року, 08:30 8206

Заробітчани у Польщі повинні сплачувати податки і щоб це перевірити вирішили ввести верифікацію. Тамтешній уряд ухвалив рішення, щоб трудовим мігрантам видавали так звані коди-ідентифікатори. За допомогою цих кодів іноземці зможуть формувати декларації про отримані прибутки.

Також заробітчани зможуть отримувати відрахування та податкові пільги.

Як йдеться у відеосюжеті телеканалу "Україна", уряд Польщі закликав заробітчан протягом місяці отримати відповідні коди.

Читайте також:  Заробітчанам нагадали, що вони мають заплатити податки в бюджет України: скільки і коли

До слова, дані ідентифікатори PESEL є аналогами українських ідентифікаційних кодів, але без прив’язки до місця прописки. Тобто українці, на рівні з іншими іноземцями у Польщі, матимуть змогу їх отримати та сформувати податкову декларацію і заплатити відповідні відрахування в службі Twój e-PIT на сайті podatki.gov.pl

Робота в Польщі: працівників бракує

Сезон збору полуниці стартує, але Польща відчуває брак робітників. Також нестача сезонних заробітчан у готельно-ресторанному секторі.

Міжнародна компанія із працевлаштування Gremi Personal зазначає, що багато фермерських господарств Польщі побоюються, що не вдасться вчасно зібрати урожай ягід. Зазначається, що карантин не особливо вплинув на кількість робочих місць для українців. Втім, особливо відчутний брак робітників саме у сільському господарстві. У зборі врожаю задіяні близько 100 тисяч робітників. Більшість із них є трудовими мігрантами з України.

Останнім часом проглядається тенденція на переорієнтування робітників. Все частіше люди обирають роботу в Німеччині та Нідерландах, де за аналогічну працю платять більше.

Раніше інтернет-видання «PMG.ua» розповідало, що податкова амністія в Україні також зачепить заробітчан. Більш розлого про цю ситуацію читайте за посиланням.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0