Курс долара в червні проб’є рекордну позначку

Економіка  2 червня 2021 року, 08:24 238325

Курс долара в червні може побити рекордну в 2021 році позначку. Аналітики переконані, що в перший місяць літа гривня неабияк зміцниться.  Тож як зміниться курс валют в червні і, зокрема, курс долара – читайте в матеріалі.

Яким буде курс долара в червні?

Більшість опитаних аналітиків сходяться на думці, що гривня протягом усього місяця буде плавно зміцнюватися і може досягти рекордно низької позначки в 27-27,4 грн/$. Наприклад, аналітикиня Concorde Capital Євгенія Ахтирко вважає, що долар буде дешевшати, але дуже плавно. Різких стрибків униз, за її оцінками, не передбачається.

"Ми очікуємо помірну ревальвацію. Це тренд, який триває з початку року з перервою в квітні, коли на настрої учасників ринку вплинула можливість загострення військової агресії. За березнем-травнем можна судити, що ця тенденція відновилася. До кінця літа вона продовжиться. Курс може бути на рівні 27,4 грн/$", – прогнозує експертка.

Старший аналітик "Альпарі" Вадим Іосуб погоджується: гривня буде зміцнюватися. При цьому він називає більш широкий діапазон із мінімальною позначкою в 27 грн/$. "У червні ми очікуємо продовження помірного зниження долара і євро до гривні. До кінця місяця долар може торгуватися в діапазоні 27,0-27,5 грн, євро – в діапазоні 32,8-33,5 грн", – зазначає Іосуб.

Читайте також:  За рідкісні монети у 25 та 50 копійок готові платити тисячі гривень: як виглядають цінні копійки

Ахтирко погоджується, що курс долара дійсно може опуститися до 27 грн/$, але ближче до липня-серпня.

Чому долар буде дешевшати?

Охочих продати долари буде більше, ніж тих, хто бажає їх купити. "Пропозиція буде перевищувати попит, проте різкого зміцнення ми не побачимо", – пояснює аналітикиня Concorde Caputal. Долар міг би опуститися ще сильніше, якби іноземці почали активно купувати український держборг (облігації внутрішньої держпозики). Вони цього не роблять з кількох причин: є більш привабливі інструменти для інвестицій, ставки за ОВДП нижчі, ніж, наприклад, рік тому.

"Це інвестори, які працюють із великою кількістю інструментів. Є менш ризиковані та більш привабливі пропозиції. Мінфіну зараз просто не на руку значно знижувати ставки. Але і без того ми будемо бачити зміцнення", – говорить Ахтирко.

Експортні виторги зараз на високому рівні. Ще станом на березень-квітень виторги українських експортерів досягли максимальної з 2014-го позначки. Поки що рівень цін на сировину, яку продає Україна, досить високий. І якщо раніше сезонні коливання виявлялися влітку, то в цьому році цей фактор уже "відіграний".

Навіть якщо експортні виторги будуть рости, ще не факт, що бізнесмени будуть відносити отриману валюту на міжбанк і купувати гривні, пояснюють експерти. З іншого боку, є і стримувальні фактори.

Курс валют в червні

Читайте також:  Ціна на газ у червні: "Нафтогаз" назвав тариф для клієнтів постачальника "останньої надії"

"Протягом місяця динаміка валют була нерівномірною. Протягом перших двох декад травня, на які випало багато свят, долар знижувався на хорошій ціновій кон’юнктурі для експортерів і на продажах валюти населенням. 18 і 19 травня долар на міжбанку опускався до 27,405/27,425, однак до кінця травня трохи відскочив від внутрішньо місячних мінімумів", – пояснив Іосуб.

Зростають обсяги імпорту. З одного боку, це свідчить про зростання економіки, з іншого – про відкладений попит. Коли в період жорстких обмежень бізнес не ввозив у країну товар у потрібній кількості.

Курс валют сьогодні, 2 червня

Курс долара 2 червня –  27,43 гривень за 1 долар.

Курс євро сьогодні – 33,55 гривень за євро.

Джерело: Обозреватель
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 2
467 02.06.2021, 20:50
Та той долар кожен десь каже, як дурний. Вже євро в рази надійніше
Віта 02.06.2021, 13:07
Уже нись впав долар. На Зеленому давали на 27:30. А в обмінниках взагалі 27:25 уже