Розмитнення авто 2021: митниця пояснила, як скористатися пільгою

Економіка  11 червня 2021 року, 10:32 3006

Розмитнення авто у 2021 році зазнало змін. Що ж чекає власників транспортних засобів на іноземній реєстрації у світлі введеного в дію закону про тимчасове спрощення митного оформлення ТЗ, ввезених на митну територію України, читайте у нашій статті.

Закарпатська митниця Держмитслужби зазначає, що вже 15 червня вводяться в дію ряд Законів України, які покликані спростити митне оформлення автомобілів.

Аби автовласник скористався прописаними у документі умовами щодо пільгового розмитнення, потрібно уважно вивчити ухвалену нормативну базу.

Читайте також:  Майже три мільярди Закарпатська митниця цьогоріч скерувала у державну скарбницю

Василь Татош, начальник управління забезпечення митного контролю та оформлення Закарпатської митниці Держмитслужби, розповідає, за яких умов автівка потрапляє під дію відповідних Законів:

  • станом на 31 грудня 2020 року автомобіль перебував у митному режимі «тимчасове ввезення» або «транзит»;
  • з дати випуску автомобіля пройшло 5 років або більше;
  • автомобіль класифікується в одній із товарних позицій 8703 (легкові авто, крім тих, які класифікуються у товарних підпозиціях 8703 10, 8703 40) або 8704 (вантажні авто, загальною масою до 3,5 тони) згідно з УКТ ЗЕД;
  • кількість не більше однієї одиниці на кожну товарну позицію 8703 або 8704;
  • автомобіль відповідає екологічному класу не нижче "ЄВРО-2";
  • автомобіль не ввозиться (не походить) з території держави-окупанта або тимчасово окупованих територій.

Якщо всі вищезазначені умови виконуються, то власник такого автомобіля або особа, уповноважена на розпорядження таким авто, може поміщати його у митний режим імпорту на умовах, визначених Законами 1402-IX та 1403-IX.

Важливою умовою є те, що на момент подання декларації транспортний засіб повинен бути знятий з обліку в державі реєстрації.

Приклад розрахунку платежів згідно чинного законодавства та нововведення можна переглянути на інфографіці нижче.

Розмитнення 2021 євроблях за новим законом

Наприклад, за VW Passat 2008 року з об’ємом двигуна 2000 см.куб (дизель) потрібно було сплатити 3278 євро, а згідно нововведень – 840 євро. Це майже у 4 рази менше.

Важливим моментом є підстави для звільнення від адміністративної відповідальності за порушення митних правил, передбачені статтями 470, 481, 485 Митного кодексу України. Вона визначається сплатою добровільного внеску у розмірі 8500 гривень. У разі виконання вказаних умов, протокол про ПМП не складається, провадження у раніше порушеній справі про ПМП підлягає закриттю. Але (!) сплата добровільного внеску під час митного оформлення транспортного засобу чи вивезення його за межі України не звільняє особу від обов’язку сплатити штраф, раніше накладений згідно з постановою у справі про порушення митних правил, яка набрала законної сили.

Пільгове розмитнення 2021

Термін дії спрощеного оформлення ТЗ складає 180 днів (до 10 листопада 2021 року) для фізосіб, які є власником транспортного засобу особистого користування або уповноважені розпоряджатись ним. Для учасників бойових дій та військових, які документально підтвердять перебування на території проведення ООС більш як 90 днів, цей термін складає 270 днів (до 8 лютого 2022 року).

Раніше повідомлялось, що влада планує перетворити безробітних та малозабезпечених на бізнесменів.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0