Курс долара в Україні різко розвернувся: аналітики спрогнозували, що очікувати від валюти цього тижня
Курс долара в Україні після плавного, але стабільного зміцнення розвернувся на 180 градусів. Вартість гривні почала знижуватися, аналітики прогнозують, що до кінця червня долар подорожчає з 27,1 до 27,3 грн/$.
ВІДЕО ДНЯЩо буде з курсом долара: прогнози аналітиків
Головна причина подорожчання долара – заява Федеральної резервної системи США (аналог українського НБУ) про те, що в найближчі два роки ключові ставки будуть рости. Слідом за цим курс долара почав зростати в усьому світі, зокрема і в Україні.
Реклама"На найближчий тиждень ми очікуємо незначного зростання курсу долара до гривні. Долар на міжбанку буде торгуватися через тиждень близько 27,3 грн. Готівковий долар – за 27,1/27,3 грн/$", – розповів старший аналітик "Альпарі" Вадим Іосуб.
РекламаАналітик RoboForex Андрій Гойл додає: падіння прибутковості облігацій внутрішньої держпозики (ОВДП) також може призвести до ослаблення гривні. "Вважаю, що долар до гривні продовжить корекційне зростання до рівня 27,35 грн/$", – додав експерт.
Інша причина подорожчання валюти: ринок відреагував на рішення Національного банку України зберегти облікову ставку на рівні 7,5% річних, незважаючи на прискорення інфляції, а також на зустріч президентів США і РФ. Тим часом, НБУ має намір згорнути стимулювальну політику, що позначиться на термінах рефінансування, аукціонах своп і депозитних сертифікатах.
"Судячи з усього, власники паперів вважали за краще конвертувати доходи у валюту. Очікуємо курсу близько 27,20 грн/$", – додає аналітик TeleTrade Сергій Родлер.
РекламаВсього з початку року населення продало більше ніж $1 млрд. Це вплинуло на ситуацію на валютному ринку. Чим більше українці продають, тим дешевше долар коштує в Україні.
У найближчий тиждень опитані аналітики прогнозують плавне подорожчання долара. Очікувати різких стрибків не варто, загалом же тенденція залишається позитивною. Прибуток від експорту зростає, а фактор "паузи з МВФ" поки ще не впливає на вартість валюти.
Раніше повідомлялось, що в Україні вводять "нульову декларацію" – за приховане майно потрібно заплатити податок.