Штрафи за перевантажені фури підвищують в Україні

Економіка  1 липня 2021 року, 13:52 525

В Україні істотно підвищують відповідальність за порушення норм вантажних перевезень на автомобільному транспорті. Про зміни в законодавстві розповів директор Інституту публічної політики та консалтингу Сергій Биков.

«28 червня Володимир Зеленський підписав закон про автоматичну фіксацію порушень габаритно-вагових параметрів. 29 червня Рада прийняла в другому читанні законопроєкт «Про внесення змін до Кодексу України про адмінправопорушення щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю». Очевидно, що Зеленський і його оперативно підпише», – коментує політолог.

За словами Бикова, вперше за всі роки незалежності буде введена автоматична фіксація і нарахування штрафів за перевантажені вантажівки.

Читайте також:  В Україні хочуть по-новому штрафувати водіїв

За перевезення вантажів без документів штраф складе 17 000-34 000 грн, за перевищення габаритно-вагових нормативів – 8 500-51 000 грн, за відмову від габаритно-вагового контролю або відмову від зупинки на вимогу – 51 000 грн.

«Три-чотири таких штрафи – і їздити (перевантаженим) стане невигідно. Дешевше продати машину», – зазначає Биков.

Необхідність таких змін назріла давно і стала особливо актуальною із запуском програми президента Володимира Зеленського «Велике будівництво». Паралельно з ремонтом доріг почали встановлювати WiM-комплекси (від англ. weigh-in-motion, зважування в русі).

«З WIMом не домовишся, йому на лапу не покладеш, проїхав по трасі перевантаженим – автоматично чекай штрафу з декількома нулями. За останні півтора роки на дорогах встановлено 48 майданчиків Weigh-in-Motion, далі буде ще. До речі, буквально днями дані з комплексів WIM стали публічними – інформація доступна на порталі Data.gov.ua», – розповів політолог.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0