Українців почнуть по-новому карати за борги

Економіка  5 липня 2021 року, 15:32 2914

В Україні з 6 липня виконавці судових рішень зможуть списувати борги через автоматичну систему не тільки з тих, хто не заплатив аліменти, а й з тих, хто не сплатив комуналку, не повернув кредит або не виконав інші фінансові зобов’язання. Сама ж система, як кажуть судові виконавці, автоматично списувати кошти з банківського рахунку не дозволяє.

За новими правилами після судового рішення виконавець через автоматичну систему може направити листи в ТАСкомбанк, ПриватБанк, Універсал Банк (monobank), ОКСІ Банк, Банк Восток, Індустріалбанк, ПроКредит Банк з проханням заарештувати рахунки автоматично.

Читайте також:  В Україні може різко подорожчати Інтернет

Як розповів приватний виконавець Анатолій Телявскій, якщо раніше потрібно було особисто відносити документи в банк, або відправляти їх поштою, то зараз в семи фінансових установах працює електронний документообіг.

"Те, що задекларував Мін’юст, не відповідає дійсності і видається бажане за дійсне. Мін’юст називає автоматизованим арештом простий електронний документообіг. Це не те, що я починаю провадження і автоматично у всіх 76 банках у боржників моментально арештуються кошти, як це відбувається в Латвії, Литві", – каже виконавець.

Варто відзначити, що банки індивідуально розглядають кожен запит на блокування коштів. Тобто сама система тільки називається автоматичною, кожен запит розглядається індивідуально.

Джерело: Обозреватель
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0