"Давні монастирі Мукачівської єпархії": в Ужгороді відбулась знакова подія

Життя  21 липня 2021 року, 15:37 469 ВІДЕО

Одразу дві історичні події мали місце 20 липня в Ужгороді. У Державному архіві Закарпатської області урочисто відкрили тематичну виставку документів "Давні монастирі Мукачівської єпархії (1360-1800)" та презентували під такою ж назвою предметно-тематичний каталог.

Книга буде цікавою і корисною широкому колу читачів, що цікавляться духовною спадщиною Православної Церкви краю. Це перший том із серії "Джерела з історії Мукачівської єпархії". Видання містить документи Державного архіву Закарпаття.

Читайте також:  Тут цілюща енергетика: на Закарпатті є монастир, в який приїжджають із різних куточків області

Фактично – це пошуково-дослідницька робота, де загалом опрацьовано майже 10 тисяч справ двох фондів, що предметно проаналізовані та упорядковані. Мова про індексацію, кодифікацію та систематизацію архівних документів. Долучилися до видання власне, крім Мукачівської православної єпархії і Державного архіву Закарпаття, ще і Богословсько-історичний науково-дослідний центр імені архімандрита Василія (Проніна), факультет історії та міжнародних відносин УжНУ, Закарпатська Облрада.

Ініціатор та співавтор книги – протоієрей Олександр Монич. Він 15 років працював над реалізацією ідеї. Книга буде цікава науковцям, історикам-краєзнавцям, викладачам та студентам духовних і гуманітарних вузів, а також дослідникам, що цікавляться автентичною церковно-історичною спадщиною Православної Церкви Закарпаття. 

Докладніше про знакову подію – у сюжеті "М-студіо".

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0