Вчинок молодого хірурга із Закарпаття вразив українців

Життя  26 серпня 2021 року, 10:42 19947 ВІДЕО

ТСН познайомила глядачів із людиною, завдяки якій живих у війні, яка триває в Україні вже кілька років, лишилося більше. "Окопний хірург" – так він себе називає. Олександр Данилюк, 32 роки. Хірург із Закарпаття. Пройшов Майдан. Потім попросився на фронт. 

Допомагав пораненим військовим та цивільним. У лютому 2015 він та його команда виявились єдиними медиками, які, опинившись в оточенні у Дебальцевому, могли рятувати поранених. 

Там, під обстрілами, у земляній криївці лікарі робили все, щоб поранені мали шанс на одужання і життя. Про ті 9 відчайдушних днів боротьби Олександр написав книгу: "Ті, що стомились боятися". Зараз він працює в Міністерстві охорони здоров’я. Його завдання, аби хворі отримали вчасну і якісну екстрену медичну допомогу.

Хірург Олександр Данилюк

Читайте також:  Лікарі провели унікальну "біблійну" операцію, щоб врятувати 6-річного закарпатця

Олександр робив понад 10 операцій щодня. Під обстрілом! Іноді навіть навколішки. В цих фактично земляних ямах, коли навіть не було світла – підсвічували ліхтариками. І прикривав собою пораненого, щоб не сипалася на нього земля від розривів мін. Він навіть не думав вибиратися з оточення раніше: лишався з пораненими бійцями. 

"Іншого варіанту, ніж захищати наших захисників, у нас тоді не було. Варіант, щоб евакуюватись із пораненим, ми тоді навіть не розглядали, тому що наші хлопці та дівчата на передовій, повинні були впевненими, що ми готові рятувати їхні життя навіть в умовах оточення, в умовах криївки", – каже Олександр. 

Одну з таких операцій хірург описав у своїй книжці: "Поранення в обличчя. Рознесено піврота і щелепи. Опіки шкіри лиця. Рвані рани кистей та передпліччя, відірвані пальці. Формувати культі ампутованих фаланг доводиться кусачками для дроту нашого електрика.. Тут пацієнт просить, щоб один середній палець я все-таки пришив назад.."

"І палець ви йому пришили, але попередили, що в таких умовах може не прижитися... Ви взагалі знаєте, скільки тих, кому ви тоді надали першу допомогу, вижили?", – запитує ведуча ТСН Алла Мазур. 

"Вижила більшість. На жаль, під час виходу з оточення ми декого втратили. Ті, хто у нашій криївці був прооперований, більшість вижила", – каже Олександр Данилюк. 

Вчинок молодого хірурга із Закарпаття розчулив українців

Журналісти знайшли цих людей. Хлопці спеціально приїхали привітати свого рятівника з Днем Незалежності. Історію, яка розчулила українців, – дивіться у сюжеті.

Нагадаємо, Володимир Зеленський вручив нагороду знаному лікарю із Закарпаття.

Джерело: ТСН.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0