"Через 2-3 тижні у нас буде пік", – лікар-імунолог про ковід в Україні

Життя  11 вересня 2021 року, 19:33 4245

Захворюваність на COVID-19 в Україні росте щодня і досягла весняних показників. Але вакцинація, що набирає обертів, може позначитися на скороченні важких випадків.

Про те, коли чекати на черговий пік захворюваності, розповів лікар-імунолог, кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник Інституту педіатрії, акушерства та гінекології Національної академії медичних наук України Борис Донськой.

За його словами, ситуація із захворюваністю в країні розвивається не прогнозовано. Зростання неконтрольоване. Якщо не вжити ніяких заходів, то через 2-3 тижні у нас буде пік. На яких цифрах ми досягнемо цього піку, важко сказати. "Я підозрюю, що вони навряд чи будуть вищими, ніж під час попередньої хвилі, швидше за все – ні", – зазначив лікар-імунолог.

Loading...

Читайте також:  Симптоми коронавірусу "Дельта": лікар розповів, як проявляється хвороба за днями

"Якщо будуть запроваджуватися хоч якісь обмеження, то ми розтягнемо в часі це зростання – можливо, пік буде пізніше і не настільки гострим. Кращий вихід – максимальними темпами прищепити пенсіонерів і людей з груп ризику. Тоді ми будемо мати пік захворюваності, але він не буде еквівалентно виражений в показниках смертності", – зауважив  Борис Донськой.

У той же час все залежить не тільки від чиновників, а й від громадян, які проявлять або не проявлять своєї активності в плані боротьби з пандемією, – розповів Донськой. – Йдеться про дотримання карантинних правил і вакцинації. Якщо буде локдаун, це буде наша спільна вина всього суспільства.

За словами лікаря-імунолога, певна логіка в тому, щоб ввести ослаблення для вакцинованих, дійсно, є. У вакцинованих і тих, хто перехворів на "ковід", в десятки разів менше шансів захворіти і передавати вірус. Тому нелогічно таких людей обмежувати так само, як і тих, хто не провакцинований і не хворів.

Нагадаємо, за добу в області значно зросла кількість хворих на ковід.

Джерело: РБК-Україна
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0