У МОЗ оприлюднили перелік професій, які підлягатимуть обов’язковій вакцинації

Життя  30 вересня 2021 року, 08:11 5567

Роботодавець повинен усувати від роботи людей, які відмовилися від щеплення проти COVID-19, але зобов’язані зробити це відповідно до майбутнього наказу міністерства охорони здоров’я. У протилежному випадку він буде нести відповідальність.

Про це на пресланчі 29 вересня повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

«Є контролюючий орган, який може приходити на роботу і перевіряти: якщо роботодавець не відсторонив невакциновану людину, то він може нести відповідальність. Якщо вакцинація обов’язкова, то роботодавець зобов’язаний відсторонити від робочого процесу людину, яка невакцинована», – наголосив він.

Читайте також:  У МОЗ розповіли, як каратимуть тих, хто відмовиться від обов’язкової вакцинації

За словами Ляшка, наразі в проєкті наказу МОЗ щодо обов’язкової вакцинації є лише представники державних інституцій.

Згідно з документом, обов’язкову вакцинацію планують ввести на період дії карантину для:

  • працівників закладів професійної (професійно-технічної освіти), фахової передвищої, загальної середньої освіти, дошкільної освіти, позашкільних навчальних закладів;
  • працівників центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних підрозділів;
  • працівників місцевих державних адміністрацій.

«Нам важливо, щоб державна інституція продовжувала ефективно виконувати функції держави, а для цього люди мають бути на своїх робочих місцях. У ЗСУ відсоток щеплених понад 90%, у МВС — 87-88%», — зазначив він.

Міністр освіти Сергій Шкарлет своєю чергою зазначив, що вакцинація серед освітян (які теж будуть зобов’язані щепитися) поступово зростає.

«Якщо на понеділок [27 вересня] у нас було 4 669 шкіл, які не працювали і були не допущені до офлайну, то на сьогодні таких шкіл 2 505 шкіл, які не працюють, бо у них немає 80% вакцинованих людей», – сказав він.

Що стосується медиків, то, за даними міністра охорони здоров’я, понад 80% із них уже вакцинувалися, тому потреби зобов’язувати їх робити щеплення немає.

«Також тут питання в доступності до медичної допомоги – якщо в лікарні медиків будуть відсторонювати від роботи, то хто надасть медичну допомогу? У подальшому для медиків це [обов’язкова вакцинація] може бути розглянуте, щоби ще збільшити відсоток [вакцинованих]», – сказав міністр.

Раніше повідомлялось, як буде їздити транспорт, якщо введуть "помаранчеву" або "червону" зону карантину.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0