Вакцинація без лікаря: в Україні хочуть спростити процедуру щеплення

Життя  13 жовтня 2021 року, 15:30 460

Міністерство охорони здоров’я пропонує в Україні спростити доступ до вакцинації. Так, планується дозволити медсестрам та медбратам в окремих випадках робити щеплення без залучення лікаря.

Відповідні зміни до наказу МОЗ від 16 вересня 2011 року №595 "Положення про організацію і проведення профілактичних щеплень" вже підготовлені, наразі вони на стадії громадського обговорення.

Зазначено, що проводити вакцинацію хочуть дозволити медичним працівникам, які мають освітній ступінь фахового молодшого бакалавра за спеціальністю "Медсестринство".

Loading...

Читайте також:  Вже через два тижні невакцинованих освітян відсторонять від роботи без збереження зарплати

"До здійснення щеплень в Україні будуть допущені медсестри та медбрати, які пройдуть спеціальну підготовку з організації й техніки проведення щеплень, а також навчання з надання невідкладної допомоги в разі виникнення невідкладних серйозних реакцій на вакцину", – пояснюють у відомстві.

Разом з тим передбачено, що за особою залишається право вибору – погодитися на консультування та вакцинацію без залучення лікаря або ні. Також визначено перелік станів та ситуацій, при яких висновок лікаря про вакцинацію є обов’язковим.

Джерело: РБК-Україна
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0