На Закарпатті священник-блогер і селяни врятували церкву

Життя  22 жовтня 2021 року, 09:28 1743 ВІДЕО

На Закарпатті люди самотужки взялися за порятунок дерев’яного храму XVIII століття, який знаходиться у селі Ділове Рахівського району. Благодійну акцію зініціював місцевий священник-блогер отець Тарас Бровді.

Дерев’яну церкву Різдва Пресвятої Богородиці у селі Ділове вважають найстарішою на Рахівщині. Перлина народної архітектури 1750-го року будівництва дивом зберіглася до наших днів. Зараз храм належить греко-католицькій спільноті та має статус пам’ятки архітектури національного значення. Прихожан тут небагато – всього 40 сімей.

Ось уже десять років настоятелем храму є отець Тарас Бровді, відомий також як блогер – автор одного з ютюб-каналів. За роки незалежності церкву утримували парафіяни, без жодної підтримки з боку держави. Останнім часом крівля споруди протікала і вкрай потребувала оновлення.

Читайте також:  Закарпатський священник займається незвичними ремеслами

Не дочекавшись державної підтримки, у церкві вирішили замінити ґонтове покриття власними силами. Отець Тарас, отримавши благословення єпископа, опублікував на своєму ютюб-каналі відеоролик із закликом підтримати добру справу – влаштувати новий дах для порятунку унікальної церкви. І люди з різних регіонів України охоче відгукнулись.

На зібрані кошти придбали 20 тисяч гонтових дощечок, необхідних для перекриття даху. Докладніше про порятунок церкви – у сюжеті "М-студіо".

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0