В Україні хочуть вакцинувати дітей від коронавірусу

Життя  25 жовтня 2021 року, 08:09 2112

На тлі стрімкого погіршення епідеміологічної ситуації українська влада заговорили про COVID-вакцинацію дітей. І це не дивно, адже нові штами дедалі частіше вражають підлітків – вони хворіють у важкій формі і з довгостроковими наслідками, а іноді навіть доходить до летальних випадків.

З початку вересня кількість хворих і госпіталізованих у країні стрімко зростає – якщо в червні лікарі фіксували по 500-700 нових випадків щодня, то зараз ця цифра перескочила за 20 тисяч. Рекордних показників досягла і смертність від цієї хвороби.

Читайте також:  Зеленський відповів на петицію про кримінал за "примусову вакцинацію"

На цьому тлі в МОЗ заговорили про COVID-вакцинацію дітей від 14 років. "Розробляються документи щодо дітей-підлітків. Але це буде пізніше, тому що триває період оформлення документів – саме цей контингент необхідно вже сьогодні вакцинувати", – заявив глава Держпродпотребслужби Києва Олег Рубан.

Схожу інформацію озвучив голова парламентського комітету з питань здоров’я нації Михайло Радуцький. За його словами, загалом 15-20% із тих, у кого виявляють коронавірус щодоби сьогодні – діти.

"І це якраз специфіка Дельти. Це дуже погано, тому що діти зазвичай і маски не носять, бо треба було раніше, і діти до бабусь із дідусями їздять. Це проблема", – каже нардеп.

Як хворіють діти на коронавірус

Коронавірус діти переносять по-різному, але найчастіше вони хворіють легко і без симптомів. Однак це не означає, що жодної небезпеки немає. Адже останнім часом лікарі діагностують у дітей, які перенесли COVID-19, нове захворювання: синдром мультисистемного запалення. Унаслідок нього дитина отримує високу температуру, знижений тиск і кисневу недостатність. У найважчих випадках відбувається відмова внутрішніх органів.

Вакцинація дітей стане обов’язковою?

Ні, поки що щеплення від коронавірусу людям молодшим ніж 18 років у нашій країні заборонено. Дозвіл можуть дати тільки в двох випадках: або для виїзду за кордон, або тяжкохворим дітям із супутніми захворюваннями. Якщо ж уряд схвалить новий документ, то вакцинувати підлітків будуть тільки за бажанням.

Утім, влада може зробити щеплення від коронавірусу обов’язковим. Для цього COVID-вакцину потрібно внести в календар обов’язкових профілактичних щеплень. Наразі в цьому переліку: туберкульоз, гепатит, правець, кір, свинка та інші захворювання.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 1
Закарпатка 25.10.2021, 09:02
Коментар очікує модерацію