Закарпатці із розладами психіки й епілепсією можуть отримати препарати за програмою "Доступні ліки"

Життя  10 листопада 2021 року, 15:47 456

Відтепер, закарпатці, у яких встановлений діагноз епілепсія, особи з розладами психіки та поведінки можуть отримувати лікарські засоби безоплатно або з незначною доплатою у межах програми "Доступні ліки" за електронним рецептом.

"У Закарпатській області є 206 місць відпуску ліків, де пацієнти можуть отримати препарати для лікування епілепсії, розладів психіки та поведінки", – зазначив Мирослав Білецький, перший заступник очільника краю.

У переліку препаратів для лікування епілепсії, розладів психіки та поведінки (зокрема, посттравматичним стресовим розладом, шизофренією, афективними розладами, депресією та невротичними розладами) є 57 найменувань. Із них 18 – безоплатні, решта – з доплатою, їхню вартість аптеці відшкодує Національна служба здоров’я України.

Читайте також:  Почав діяти новий реєстр препаратів програми "Доступні ліки"

Щоб отримати медичні препарати за програмою "Доступні ліки" пацієнту слід відвідати свого лікуючого лікаря – невролога чи психіатра. Він створить індивідуальний план лікування, внесе його в електронну систему охорони здоров’я, зафіксує встановлений діагноз та призначить ліки.

На основі заключення медика  формуватимуть електронний рецепт. З ним пацієнт може піти у будь-яку аптеку, яка має договір з НСЗУ за напрямком реімбурсації, повідомляють у Закарпатські ОДА. 

Нагадаємо, виділять понад мільйон на безкоштовні ліки для хворих на діабет мукачівців.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0