Зимові канікули 2021 в Україні, найімовірніше, переноситимуть

Життя  13 листопада 2021 року, 13:54 110037

До Нового року залишилося трохи менше двох місяців, а отже, скоро зимові канікули. Але в Україні учні майже тисячі шкіл все ще на осінньому відпочинку. 

Найімовірніше, як і осінні, зимові канікули підуть не за планом. Однак Міністерство освіти та науки затвердило графік відпочинку школярів на весь навчальний рік 2021-2022. 

Який графік канікул затвердило МОН

Навчальний рік у більшості українських шкіл складається із двох семестрів (є школи, де навчаються по триместрах), кожен з яких ділиться на дві чверті. Відпочивають учні чотири рази на рік. Навесні та восени канікули мають тривати один тиждень, взимку – два. Літо повністю у розпорядженні школярів, звичайно, за винятком випускників, яким треба складати ЗНО.

Читайте також:  Молода закарпатська вчителька стала однією з найкращих в Україні

На навчальний рік 2021-2022 Міністерство освіти і науки затвердило такий графік канікул:

  • осінні канікули – з 25 до 31 жовтня 2021 року;
  • зимові канікули – з 25 грудня 2021 року до 9 січня 2022 року;
  • весняні канікули – з 28 березня 2022 року до 3 квітня 2022 року;
  • літні канікули – з 1 червня 2022 року до 31 серпня 2022 року.

При цьому всі канікули, окрім літніх, не можуть перевищувати 30 днів. 

Коли будуть зимові канікули насправді

Але є одне "але". Графік МОН – рекомендація, а не обов’язкове керівництво до дії. На дату канікул можуть вплинути форс-мажори, такі як високий рівень захворюваності на COVID-19, грип, ГРВІ, проблеми з опаленням. Посунути канікули можуть і заради зручності.

Все це сталося з осінніми канікулами. У кожному окремому регіоні, населеному пункті та навіть школі одного міста чи громади відпочивали по-різному. Одна з причин – іноді лише формальна автономія шкіл за фактичної влади місцевих органів самоврядування.

Тому поки на запитання, коли будуть зимові канікули, – точної відповіді немає. Найімовірніше, повториться ситуація, як із осіннім відпочинком. Очевидно, що дуже багато залежатиме від ситуації із захворюваністю на COVID-19. Десь канікули почнуться раніше, десь за графіком МОН, десь пізніше.

Джерело: Обозреватєль
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0