Яке свято відзначають 24 листопада та що не можна робити в цей день

Життя  24 листопада 2021 року, 07:48 1124

24 листопада православна церква вшановує пам’ять візантійського ченця Феодора Студита, який жив у 8-9 століттях. Феодор був сином чиновника і здобув гарну освіту. Під впливом дядька, ігумена монастиря, молодий чоловік прийняв постриг. Разом із Феодором прийняла чернецтво і його дружина Анна. Згодом Феодор сам став ігуменом і здобув славу як аскет та проповідник християнства. Він також викривав пороки правителів, захищав святині від іконоборців, за що неодноразово зазнавав гонінь та тортур.

Наприкінці 8 століття Феодор та його учні оселилися у Студійському монастирі, який набув великої ваги у релігійному співтоваристві. Ігумен розробив для обителі суворий статут, який вимагав дотримання правил гуртожитку та невпинної праці братії. Преподобний Феодор як за життя, так і після смерті зробив багато див. Ті, хто закликав його ім’я, позбавлялися пожеж, нападу диких звірів, отримували зцілення недуг.

Читайте також:  Синоптик розповіла, якою буде погода на Новий рік 2022: чи буде сніг

Що не можна робити цього дня

Цього дня не варто грати весілля або свататися. В іншому разі шлюбний союз буде невдалим і молоді швидко розійдуться.

Не можна викидати скалки розбитого посуду – слід перехрестити їх тричі та віднести в дупло старого дерева.

Прикмети на 24 листопада

У народі цей день називали Федором Студитом, бо вважалося, що "Федір починає землю студити" – погода зазвичай стоїть холодна. 

Увечері 24 листопада дівчата ворожили на судженого. Для цього брали будь-яку головку часнику, очищали її та перераховували зубчики. Якщо кількість була парною, то весілля буде в найближчий рік, а якщо ні – ще рік в дівках сидіти.

Цього дня судили про майбутній урожай ягід та грибів. Якщо на небі було багато зірок — до літа можна було запасати корзини. Щоб прикмета збулася, цього дня обов’язково заварювали чай із сушеними ягодами – малиною, суницею, чорницею.

  • Йде мокрий сніг або стоїть ясна погода, отже до 4 грудня ще трапляться відлиги.
  • Тепла погода на Студита – зима також теплою буде, і навпаки.
  • Сонце 24 листопада світить на Федора – чекай на похолодання.
  • Йде дощ 24 листопада – тепло протримається до Введення.

Раніше видання розповідало про погоду на грудень.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0