Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 310 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 17 400+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 800+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 15 000+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 1800+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • Клієнтів шукали у соцмережах: на Закарпатті працівники компаній підробляли COVID-сертифікати

Клієнтів шукали у соцмережах: на Закарпатті працівники компаній підробляли COVID-сертифікати

Клієнтів шукали у соцмережах: на Закарпатті працівники компаній підробляли COVID-сертифікати

Працівники компаній із працевлаштування за кордоном надавали послуги з виготовлення фіктивних документів. Клієнтів шукали у соціальних мережах. Вартість таких послуг складала від 500 до 2500 гривень.

ВІДЕО ДНЯ

Правопорушення викрили працівники кіберполіції Закарпаття спільно зі слідчим відділом №1 Ужгородського районного відділення поліції, оперативниками Чопського прикордонного загону у співпраці з Мінцифрою.

Клієнтів шукали у соцмережах: на Закарпатті працівники компаній підробляли COVID-сертифікати – 01
Реклама

Правоохоронці встановили, що до злочинних дій причетні п’ятеро місцевих мешканців. Фігуранти працюють у компаніях, які надають послуги із працевлаштування громадян України за кордоном. Своїм клієнтам зловмисники пропонували послуги з виготовлення підроблених COVID-сертифікатів, ПЛР-тестів і страхових полюсів.

Читайте також:
На Закарпатті підприємець підробляв міжнародні свідоцтва про вакцинацію
Реклама

Вартість таких послуг складала від 500 до 2500 гривень. Ціна фейкового сертифіката залежала від необхідності внесення відомостей до електронної системи з подальшою генерацією сертифіката в додатку «Дія». Рекламували свої послуги фігуранти у соціальних мережах.

Правоохоронці провели 7 обшуків у транспортних засобах, а також за місцем проживання та роботи фігурантів. За результатами вилучили комп‘ютерну техніку, на якій містилися бланки та міжнародні сертифікати про вакцинацію зі згенерованими QR-кодами, негативні ПЛР-тести, мобільні телефони, жорсткі диски, печатки, незаповнені аркуші з проставленими печатками та близько 1000 незаповнених номерних страхових бланків із відбитками печаток та підписами.

Клієнтів шукали у соцмережах: на Закарпатті працівники компаній підробляли COVID-сертифікати – 02
Реклама

Під час попереднього огляду комп’ютерної техніки кіберполіцейські виявили клієнтську базу з персональними даними 4500 осіб, які скористалися послугами фігурантів. Наразі правоохоронці встановлюють причетних до злочинної діяльності працівників пунктів вакцинації, які вносили інформацію про фіктивне вакцинування до бази електронної системи охорони здоров’я.

Кримінальне провадження відкрито за ч. 3 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Слідчі дії тривають. Процесуальне керівництво здійснює Ужгородська окружна прокуратура.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно