Як закарпатцям отримати ліки безоплатно: детальне роз’яснення

Життя  26 листопада 2021 року, 16:32 583

Жителі Закарпатської області можуть отримати 354 лікарських засоби безоплатно або з невеликою доплатою за програмою "Доступні ліки". Це можна зробити у 281 аптеці, яка бере участь у програмі реімбурсації. Де і як пацієнтові отримати потрібні ліки?

"Доступні ліки" – програма, яка дозволяє пацієнтам отримувати в аптеках безоплатні або за невелику доплату ліки від серцево-судинних хвороб, діабету ІІ типу, бронхіальної астми, розладів психіки та поведінки, епілепсії та нецукрового діабету. А також препарати для профілактики інсультів та інфарктів. 

Читайте також:  Депутат пояснив, чому "тисячею за вакцинацію" не можна буде оплатити комуналку та ліки

З 1 жовтня "Доступних ліків" стало більше, і тепер до програми включено 354 лікарські засоби. З них:

 • 198 – серцево-судинні хвороби; 
 • 51 – діабет ІІ типу;
 • 27 – профілактика інсультів та інфарктів;
 • 16 – бронхіальна астма;
 • 30 – розлади психіки та поведінки; 
 • 27 – епілепсія;
 • 5 – нецукровий діабет.

У 2021 році лікарі виписали пацієнтам Закарпатської області 365 тис. електронних рецептів за програмою. Із них погашено, тобто пацієнти отримали необхідні їм ліки – 311 тис. рецептів. 

"У Закарпатській області є 281 аптека, в якій можна отримати ліки за програмою реімбурсації безоплатно або з частковою доплатою. 56 із них розташовані в селах, що робить простішим доступ до цих препаратів для жителів сільської місцевості. Немає потреби їхати до міста, а електронний рецепт можна оформити дистанційно.

Програма постійно розширюється, покриваючи нові нозології, зараз їх уже сім. Із часом усе більше пацієнтів із хронічними хворобами будуть охоплюватися програмою і зможуть без проблем отримувати свої ліки", – повідомила директорка Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ Мар’яна Возниця.

Лікарські препарати з реєстру програми "Доступні ліки" можна отримати винятково за електронним рецептом. 

Щоб отримати препарати за програмою "Доступні ліки", потрібно зробити два кроки:

1. Звернутись до лікаря, який випише вам електронний рецепт на ліки:

 • Це може бути ваш сімейний лікар;
 • При цукровому діабеті електронний рецепт на ліки може виписати ендокринолог або сімейний лікар; 
 • Ліки при розладах психіки та поведінки виписує психіатр; 
 • А у випадку епілепсії – невролог або психіатр.  

В електронному рецепті буде зазначена міжнародна непатентована назва препарату – діюча речовина.

На ваш телефон надійде смс з номером рецепту, який необхідно назвати в аптеці. Якщо у вас немає мобільного телефону, лікар надасть інформацію про рецепт на папері.

Електронний рецепт можна одержати без особистого прийому у лікаря. Але дистанційні комунікації потрібно узгодити з лікарем заздалегідь.

2.  Прийти до аптеки, яка бере участь у програмі, назвати номер рецепту та обрати потрібні ліки. Знайти аптеки допоможе мапа з аптеками на дашборді НСЗУ –  "Електронна карта аптек-учасниць програми реімбурсації лікарських засобів".

Національна служба здоров’я України адмініструє програму "Доступні ліки" та відшкодовує аптекам кошти за ліки, які отримали пацієнти. За 2021 рік НСЗУ відшкодувала аптекам Закарпатської області 21,9 млн грн.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0