На Закарпатті 10-річний хлопчик відрубав собі палець. Лікарі провели важку операцію

Життя  17 грудня 2021 року, 13:05 3384 ФОТО 18+

В опіковому відділенні Закарпатської обласної клінічної лікарні імені Андрія Новака виконуються операції, які не проводяться в інших лікувальних закладах області та й в більшості медзакладів України. Зокрема, це операції по реплантації (зшивання) кінцівок. В останні місяці в опіковому відділенні ЗОКЛ ім. А.Новака було зроблено декілька таких операцій. Одну з них – дитині. Це унікальний випадок, адже реплантації дітям проводяться в Україні рідко, не кажучи вже про обласний рівень.

"Цей випадок трапився в гірському районі Закарпаття. 10-річний хлопчик, допомагаючи батькам колоти дрова сокирою, відрубав собі повністю великий палець на руці. До нас у відділення дитина була госпіталізована в ургентному порядку близько 21.00, – розповідає завідувач опікового відділення ЗОКЛ ім. А.Новака Андрій Погоріляк. – Оперативно було сформовано бригаду лікарів у складі хірургів Андрія Погоріляка та Ростислава Кучінки, анестезіолога Миколи Кіш-Вайди та операційної медичної сестри Вікторії Півнюк.

Читайте також:  Лікарі провели унікальну "біблійну" операцію, щоб врятувати 6-річного закарпатця

За словами медиків, унікальність цієї операції заключалась в тому, що треба було оперувати малу дитину, в якої діаметр судин, артерій та вен, які ми мали відновити, складає менше 0.5 мм. Це технічно складні операції, які потребують дуже тонкої роботи від мікрохірургів.

Такі операції потребують специфічного підходу. Не кожен хірург може бути мікрохірургом, не кожен травматолог їх може виконувати, – розповів медик. – Середня реплантація одного відірваного пальця — 2-3 години.

"Ця операція тривала близько трьох годин. Вона пройшла успішно, ми маємо хороший результат – нам вдалося зберегти дитині великий палець на руці. Зараз йде процес реабілітації, вже видалені металеві конструкції, якими були складені кістки хлопчика, а отже через певний період палець знову зможе повноцінно виконувати функцію руки", – запевнив Андрій Погоріляк.

На Закарпатті 10-річний хлопчик відрубав собі палець

За словами Погоріляка, реплантаційна хірургія потребує підготовки не тільки в одній вузькій галузі, наприклад, в травматології чи ортопедії.

"Ми відновлюємо кістки, сухожилки — як травматологи-ортопеди, нерви — як нейрохірурги, судини — як судинні хірурги, заміщуємо тканини іншими — як пластичні хірурги. І, ми пишаємося тим, що до таких операцій ми не залучаємо нікого, а в повному обсязі вони виконуються лікарями нашого опікового відділення", – зазначив лікар.

Нагадаємо, нещодавно 32-річній закарпатці провели надскладну операцію на серці.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0